Mano GargždaiIšleistas naujas 20 eurų banknotas

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
V.Skaraičio/BFL nuotr. V.Skaraičio/BFL nuotr.

Šiandien, lapkričio 25-ąją, Lietuvoje ir dar aštuoniolikoje euro zonos šalių į apyvartą išleistas naujasis 20 eurų banknotas. Jame panaudota banknotų apsaugos naujovė – langelis su portretu hologramoje.

 

„Išleidus naująjį banknotą, senasis, tai yra dabartinis, 20 eurų banknotas nenustos galioti – apyvartoje cirkuliuos abu. Todėl gyventojams nereiks atlikinėti jokių banknotų keitimo operacijų. Naujieji banknotai į žmonių kišenes pateks įprastais būdais: iš bankomatų, bankų ar tiesiog parduotuvėse gaunant grąžą“, – sakė Ingrida Šimonytė, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja, dalyvavusi pristatant naująjį banknotą Lietuvos banke. Ji pabrėžė, kad nereikėtų pasitikėti žmonėmis, kurie siūlysis iškeisti banknotus gatvėse ar namuose.

20 eurų banknotas – jau trečiasis naujosios serijos „Europa“ banknotas. Naujasis 5 eurų banknotas į apyvartą išleistas 2013 m. gegužės mėn., o naujasis 10 eurų banknotas – 2014 m. rugsėjo mėn. Ši serija pavadinta „Europa“, nes banknotų apsaugos priemonėse naudojamas graikų mitologijos dievaitės Europos, iš kurios vardo kilo ir mūsų žemyno pavadinimas, portretas.

„Išleisti naujus banknotus yra įprasta centrinių bankų praktika. Būtina nuolat atnaujinti ir tobulinti banknotų apsaugos priemones, kad būtų dar sunkiau juos padirbti. Naujosios serijos eurų banknotai patvaresni, juos reikės keisti rečiau“, – sakė Mindaugas Vilkelis, Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos direktorius.

Vertinant pagal Lietuvos banko grynąją nacionalinę emisiją, 20 eurų banknotas yra antras pagal populiarumą banknotas mūsų šalyje (populiariausias – 50 eurų banknotas).

Naujasis 20 eurų banknotas išsiskiria tuo, kad pirmą kartą serijoje „Europa“ banknoto apsaugai naudojamas langelis su portretu hologramoje. Banknotą laikant prieš šviesą, langelis tampa skaidrus ir jame išryškėja Europos portretas, matomas iš abiejų banknoto pusių. Banknotą kreipiant, langelyje su portretu matyti banknoto nominalo skaičius ir jį juosiančios vaivorykštės spalvų linijos. Žiūrint į langelį iš banknoto antrosios pusės, jame matyti vaivorykštės spalvų banknoto nominalo skaičiai.

Naujajame 20 eurų banknote – kitoks vandens ženklas: pažvelgus į banknotą prieš šviesą, išryškėja dar ir Europos portretas (šiuo metu apyvartoje esančiame 20 eurų banknote matoma arka). Svarbu paminėti ir smaragdo spalvos nominalo skaičių. Kreipiant banknotą, blizga skaičiaus viršutinė arba apatinė dalis. Skaičiaus spalva, vartant banknotą, kinta iš ryškiai žalios į sodriai mėlyną.

Eurų banknotų serija „Europa“ dar labiau pritaikyta sutrikusio regėjimo asmenims. Palei naujojo 20 eurų banknoto dešinįjį ir kairįjį kraštus galima apčiuopti spausdinto paviršiaus nelygumų. Nominalo skaičius – didelis, paryškintas, skaitmenys iškilę, juos lengva apčiuopti. Naujojo banknoto dominuojanti spalva tai pat yra mėlyna, bet ji sodresnė.

Europos Centrinis Bankas (ECB) naująjį 20 eurų banknotą viešai pristatė šių metų vasario 24 d. Eurosistema suteikė pakankamai laiko banknotų įrangos gamintojams bei naudotojams testuoti ir pritaikyti savo gaminamą įrangą naujosios serijos banknotams. Lietuvos bankas rūpinosi, kad mūsų šalyje grynųjų pinigų tvarkytojai, didieji prekybos centrai, degalinių tinklai, banknotų įrangos platintojai, automobilių parkavimo įmonės galėtų iš anksto testuoti jų naudojamą įrangą, parengti ją sklandžiam darbui.

Pavasarį surengtas naujojo banknoto pristatymas grynųjų pinigų tvarkytojams, jiems išplatinta tam skirtų 28 tūkst. vnt. leidinių. Be to, ECB Lietuvoje spalio mėn. smulkiajam verslui ir parduotuvėms išplatino 12 tūkst. vnt. lankstinukų apie naująjį banknotą su hologramine kortele. Vyksta ir visuomenės informavimo kampanija. Įvairios organizacijos ir verslininkai patvirtino socialiai atsakingą požiūrį ir prisideda prie šios kampanijos: platinami lankstinukai (daugiau nei 600 tūkst. vnt.), transliuojamas informacinis klipas ir kt.

 

Vaizdo įrašas:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 97 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,