Mano GargždaiSkaitytojo laiškas: „Aktualai. Apie ausis galimai kyšančias iš už direktoriaus krėslo“

Įvertinkite šį įrašą
(13 balsai)

zuikis

(Skaitytojų dėmesiui: šį straipsnį būtina traktuoti kaip Lietuvių liaudies pasaką ar pramanus – didžioji dalis pateikiamos informacijos remiasi neoficialiomis kalbomis bei gandais. Straipsnyje išdėstyti teiginiai jokiu būdu negali būti laikomi faktais.)

Netrukus bus atverstas naujas Klaipėdos rajono sporto gyvenimo puslapis.

2013-ųjų rugpjūtį, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T11-499 nuspręsta atleisti Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Sporto centro direktorių Steponą Norvilą iš einamų pareigų. Ilgamečio mėgėjų sporto patriarcho, sporto bendruomenės veido, aktyvaus sporto veikėjo S. Norvilo epocha baigėsi. Bet kiekviena pabaiga turi ir pradžią.

Kas ant savo pečių perims šitą nelengvą naštą: prižiūrės išpuoselėtą miesto sporto salę, organizuos rajonines varžybas, seniūnijų sporto šventes, įvairius politikų remiamus turnyrus ir dar begalę kitų sporto renginių? Kas bus toks pat atsidavęs ir fanatiškai besirūpinantis nenutrūkstančia rajono sportine veikla nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro? Kas? Ar tikrai klausimų daugiau nei atsakymų?

 

Gandai ir faktai

Ieškoti atsakymų pradėsime nuo nuogirdų iš miesto gatvių ir skverelių, parko ir, kaipgi be jų – Klaipėdos rajono „baltųjų rūmų“ koridorių. Gyvename ganėtinai nedideliame mieste, kuriame, tą tikrai drąsiai galime sakyti, geriausias informacijos perdavimo būdas - „Man vienas žmogus sakė“! Čia dėl tokio komunikavimo būdo niekas nepalaikys tavęs bepročiu (būtent taip, tikriausiai, politikai pagalvojo apie premjerą Algirdą Butkevičių, kažkada ištarusį šitą frazę). 

O „sakančiųjų“ tikrai netrūksta. Jau kuris laikas tiek politikos, tiek sporto bendruomenės užkulisiuose puse lūpų kalbama, kad į Sporto centro direktoriaus vietą dirva galimai ruošiama ne bet kam, o ilgamečiam sporto veikėjui, nusipelniusiam vaikų treneriui, buvusiam futbolininkui, buvusiam VšĮ „Gargždų futbolas“ direktoriui ir FK „Banga“ strategui – Vaidui Liutikui!

Šis žmogus galimai visada pasižymėjo noru daug dirbti ir padaryti daug gero vardan sporto. Kodėl gi jam nepabandžius laimės konkurse dėl šio posto? Be protekcijų, be išskirtinių sąlygų, sąžiningai ir atvirai.

Bet kodėl būtent V.Liutikas minimas kaip pagrindinis pretendentas užimti šį, Klaipėdos rajono mėgėjų sportui ypač svarbų, postą?

Pagrindo gandams ilgai ieškoti nereikia. Iš kalbų ir apkalbų rūko netikėtai išnyra vienas gana iškalbus faktas – p. V.Liutiko žmona, Ligita Liutikienė eina Klaipėdos rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojos, neoficialiai liaudyje dar vadinamomis „pavaduotojos futbolui“, pareigas... Keistas sutapimas.

Tik ar nesujauks šis faktas užtariamąjį balsą ilguosiuose savivaldybės koridoriuose galimai turinčio V.Liutiko galimų planų konkursą laimėti galimai sąžiningu būdu? Ar įmanomas sportas be politikos? Į šiuos klausimus, greičiausiai, atsakys konkurso rezultatai. Tikėkimės, Klaipėdos rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojos L.Liutikienės vadovaujama Klaipėdos rajono savivaldybės korupcijos prevencijos ir kontrolės komisija šįkart daug darbo neturės.

 

Įstaigai vadovaus laikinai?

Gandai po vieną nevaikšto. Nuo 2013 metų spalio 1 dienos Sporto centro vairą laikinai perėmęs vyriausiasis metodininkas Modestas Žukauskas taip pat (nors ir rečiau) minimas kaip potencialus S. Norvilo įpėdinis.

Giminystės ryšius su Klaipėdos rajono savivaldybės meru Vaclovu Dačkausku viešai deklaruojantis jaunuolis – išties dėmesio vertas kandidatas. Sporto centre darbuojasi jau gerą pusmetį tad, ko gero, tikrai bus spėjęs sukaupti pakankamai žinių ir kompetencijų. O ir pats M. Žukauskas neoficialioje aplinkoje yra galimai neatsargiai galimai leptelėjęs, kad konkursas jam – tik formalumas. Tad argumentai „už“ šį galimą kandidatą tikrai galimai svarūs.

 

Alternatyvų nėra?

Bet gandų užteks. Pabaigai norėtųsi šiek tiek kitu kampu žvilgtelėti į Klaipėdos rajono mėgėjiško sporto vystymo perspektyvas.

Ar išties verta išsaugoti įstaigą (BĮ Sporto centrą), kurios išlaikymui kasmet iš mokesčių mokėtojų pinigų skiriamas ne vienas šimtas tūkstančių litų?

Keli iškalbūs faktai: metinis Kūno kultūros ir sporto plėtros programos biudžetas – apie 650 000 litų. Iš jų apie 404 000 litų tenka BĮ Sporto centro veiklos organizavimui (daugiau nei pusė Sporto biudžeto lėšų). Dar apie 70 000 litų skiriama sporto klubų projektinei veiklai finansuoti, profesionalaus sporto rėmimui – 100 000 litų.

Deja, nė vienas litas neskiriamas lauko sporto infrastruktūrai - mokyklų, gyvenviečių sporto aikštelėms plėtoti. 

Ar ne efektyviau būtų naudojamos lėšos, mėgėjiško sporto vystymo funkcijas delegavus Klaipėdos rajono vaikų ir jaunių sporto mokyklai, na o sutaupytas lėšas perkėlus sporto klubų, bendruomenių, seniūnijų sportinės veiklos finansavimui, kaimo ir miesto sporto aikštynų atnaujinimui?

 

Redakcijos prierašas: naujienų portalas „Mano Gargždai“ tikrino šiame skaitytojo laiške dėstomas versijas. Netrukus skelbsime, ką apie šią gargždiškio nuomonę galvoja tekste minimi Modestas Žukauskas ir Vaidas Liutikas.

 

Asociatyvi redakcijos archyvo fotografija

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 234 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,