Mano GargždaiVicemerui valerijono lašų neprireikė

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Po slapto balsavimo vicemeras K. Cirtautas džiaugėsi išsaugojęs postą (S. Gulbino fotografija) Po slapto balsavimo vicemeras K. Cirtautas džiaugėsi išsaugojęs postą (S. Gulbino fotografija)

Šiandien per eilinį Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdį įvykęs slaptas balsavimas dėl vicemero Kęstučio Cirtauto atleidimo pasisuko interpeliacijai praėjusią savaitę pasmerkto vicemero naudai. Nors nuomonės dėl K.Cirtauto atleidimo tarybos posėdyje buvo prieštaringos ir nevieningos, mūšį dėl išlikimo vicemeras laimėjo 12:10.

Iš 23 balsavusių tarybos narių 12 pasisakė už K.Cirtauto posto išsaugojimą, 10 balsavo už jo atleidimą, 1 tarybos narys susilaikė. Po balsavimo politikai juokavo, jog vicemerui valerijono neprireiks – nors jam ir nepagailėta kritikos strėlių.

 

Dėl vicemero – sumaištis

K.Cirtautui interpeliaciją praėjusią savaitę pateikė Tarybos opozicija – pareiškimą dėl vicemero atleidimo pasirašė 11 politikų. Siūlymą atleisti K.Cirtautą iš jo užimamų pareigų politikai pateikė dėl galimo viešųjų ir privačių vicemero interesų supainiojimo. Mat būdamas savivaldybės tarnautoju K.Cirtautas praėjusių metų pabaigoje įsteigė mažąją bendriją „Manto žuvys“ Europos Sąjungos paramai gauti.

K.Cirtautas nuo pat mažosios bendrijos įkūrimo ėjo įmonės vadovo pareigas, tačiau teigė už tai atlygio negaunąs – todėl ir nepažeidžiąs viešųjų ir privačiųjų interesų. Tačiau interpeliaciją pateikę vicemero kolegos turėjo savų argumentų bei įrodymų, jog K.Cirtautas interesus vis dėlto supainiojo.

„Mažosios bendrijos tikslas yra gauti pelno. Jau šiemet, nepraėjus net metams po bendrijos įkūrimo, ji gavo lėšų ir pradės K.Cirtautui priklausančių pastatų remontą. Ar tai yra darbas visuomeniniais tikslais? Klausinėjau kitų tarybos narių, ar šie žino atvejų, kada Savivaldybės pareigas einantys žmonės būtų darbavęsi kitose ūkiniuose objektuose. Mano apklausti žmonės tokių atvejų neprisiminė. Štai ir atsakymas – blogai ar gerai tai, ką veikia K.Cirtautas. Jam pasitraukus, taryboje pasikeistų bendravimo mikroklimatas, nes dabar šis politikas įneša sumaišties“, - tarybos posėdyje teigė interpeliaciją praėjusią savaitę Savivaldybės merui Vaclovas Dačkauskui  įteikęs Laimonas Strauka.

 

Ieškojo senų nuodėmių

 Į kaltinimus K.Cirtautas konkretaus atsakymo ir pasiteisinimo nepateikė – politikas interpeliaciją įvardino kaip puolimą  ir jam buvo pasirašęs kalbą su jį, vicemero žodžiais tariant, puolančių politikų nuodėmių sąrašu.

„Mane nustebino šis opozicijos žingsnis. Tai yra puolimas – tai per tarybos posėdžius, tai per spaudą. Juk interpeliaciją pasirašė itin įdomūs asmenys. Niekam neužkliūva, tai, kad būdamas advokatu L. Strauka dirba ir tarybos nariu. Štai Pranas Narvilas savo sūnaus vardu įmonei gauna Europos Sąjungos lėšas, tačiau to nedeklaruoja. Interpeliaciją pasirašiusi Genovaitė Sinskienė tarybos posėdžiuose pasirodo kaip jaunas mėnulis. Sigitas Karbauskas savo turto deklaracijoje rašo vis dar esąs meras. Mes, kaip tarybos nariai, turėtume telktis bendriems tikslams, o ne nevykusiai politikuoti“, - savo oponentus peikė K.Cirtautas.

 

Tarybos nuomonės išsiskyrė 

Už K.Cirtauto atleidimą pasisakęs S.Karbauskas prieš balsavimą buvo įsitikinęs, kad interpeliacija be reikalo nebuvo pateikta ir šio opozicijos žingsnio neįvertino kaip puolimo.

„Vicemeras turi atstovauti savo rinkėjus. Užuot tai padaręs, K.Ciratutas pasinaudojo jam, kaip politikui, lengviau prieinama informacija ir pasiėmė Europos Sąjungos pinigus. Tegu jis laikosi to savo posto, tačiau mes, tarybos nariai, turime parodyti savo požiūrį. savo balsavimu turime įrodyti, kad turime moralę, esame atsakingi prieš savo rinkėjus“, - kalbėjo S.Karbauskas.

Jo nuomonei pritarė ir tarybos narė Regina Kernagienė: „Bloga buvo klausytis, kaip vicemeras po kaulelį narstė savo kolegas. Per visą savo karjerą Savivaldybėje K.Ciratautas visada įkurdavo kokią įmonę, rasdavo erdvės įvairioms lėšoms gauti. Šiandien turime nuspręsti, ar mes palaikome tokius politikos standartus ar esame prieš“, - sakė R.Kernagienė.

K.Cirtauto pusėn stojo rajono meras V.Dačkauskas - jo įsitikinimu, K.Cirtautas pasinaudojo konstitucinėmis teisėmis ir ėmėsi visų reikiamų procedūrų, kad išvengtų viešųjų ir privačių interesų supainiojimo. O štai tarybos narys Jonas Dumašius pasiūlė kolegoms sulaukti vicemero ką tik pradėto verslo rezultatų ir tik tada vertinti jo veiklą.

„Jei žmogus turi minčių – tegu dirba“, - pareiškė J.Dumašius. Šis pareiškimas posėdyje sukėlė šurmulį.

Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad vicemeras K.Cirtautas iš tiesų galės realizuoti savo verslo mintis. Nežiūrint to, kad jo veiksmams nepritarė dalis politikų, o interesų painiojimas sukėlė visuomenės pasipiktinimą.  

 

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 135 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,