Mano GargždaiKlaipėdos rajone – modernus vairuotojų rengimo centras

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Statybvietėje vykusioje ceremonijoje įkasta simbolinė kapsulė su laišku ateities kartom Statybvietėje vykusioje ceremonijoje įkasta simbolinė kapsulė su laišku ateities kartom

Ketvergiuose (Klaipėdos r.), šalia kelio Klaipėda-Šilutė, statomas transporto, sandėliavimo ir ryšių sektorinio praktinio mokymo centras.

Statybvietėje vykusioje ceremonijoje, kurioje įkasta simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms, dalyvavo švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės G.Krasauskienės, įkurta moderni infrastruktūra: autodromas, logistikos ir sandėliavimo centras bei įsigytos kompleksiniams vairavimo įgūdžiams ugdyti būtinos šiuolaikiškos transporto priemonės iš esmės sustiprins vairuotojų paruošimo kokybę, pagerins besimokančiųjų pasirengimą praktinei veiklai ir sudarys palankesnes sąlygas mokytojams ir dėstytojams nuolat tobulinti kvalifikaciją.

6,5 hektaro plote bus įrengtas specialus autodromas lengvųjų automobilių ir sunkvežimių vairuotojams, sandėliai, kuriuose imitacinėmis sąlygomis galės praktikuotis autopakrautuvų ir sunkvežimių vairuotojai.

Autodrome bus įrengtos įprastos manevravimo aikštelės, taip pat specialios trasos, kuriose technologijų pagalba bus sukuriamos sudėtingos eismo sąlygos, pavyzdžiui, slidus ar suspaustu sniegu padengtas kelias su netikėtomis kliūtimis.

Rengiant projektą daugiausiai konsultuotasi su austrais, kurie pirmieji Europoje įrengė ir iki šiol stato tokias aikšteles.

"Tokį autodromą mes svajojame turėti apie 20 metų, tačiau tik dabar tai virsta realybe," - sakė Všį Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centro vadovė Birutė Dirmontienė.

Pasak centro vadovės, būsimieji ir įgūdžius gerinantys vairuotojai savo sugebėjimus galės išbandyti tokiomis sąlygomis, kokias dabar turi tik Vakarų Europos gyventojai.

Planuojama, kad 18,2 mln. litų, iš kurių didžiąją dalį skyrė Europos Sąjungos fondai, vertės centras turėtų pradėti veikti kitų metų vasaros pradžioje.

Projekto vykdytojas -  Všį Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 254 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,