Mano Gargždai



Siūlo trumpesnį privalomų žieminių padangų laikotarpį motociklams

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Simos Ulvikienės nuotr. Asociatyvi Simos Ulvikienės nuotr.

Susisiekimo ministerija, atsižvelgdama į šylantį klimatą ir motociklų žieminių padangų naudojimo specifiką, ketina lanksčiau nustatyti privalomą tokių padangų naudojimo laikotarpį. Jei ministerijos siūlomiems Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimams pritars Vyriausybė, motociklai, mopedai ir kitos numatytos transporto priemonės lapkričio ir kovo mėnesiais, esant neapsnigtai ir neapledėjusiai kelių dangai, galės važinėti vasarinėmis padangomis.

 

„Įvertinę būtinus eismo saugos reikalavimus ir atsižvelgdami į motociklininkus vienijančių organizacijų argumentus, ketiname trumpinti privalomą žieminių padangų naudojimo laikotarpį motociklams. Žiemines padangas motociklai privalės naudoti tris žiemos mėnesius, o ankstyvą pavasarį ar vėlyvą rudenį, priklausomai nuo oro sąlygų, būtų leidžiamos ir vasarinės padangos“, – sako Eismo saugumo tarybos pirmininkas, susisiekimo viceministras Sauliaus Girdauskas.

Lankstesnį žieminių padangų naudojimo laikotarpį planuojama nustatyti motociklams, mopedams, taip pat triračiams, keturračiams ir motorinių transporto priemonių priekaboms. Viceministras S.Girdauskas atkreipia dėmesį, kad automobiliams privalomas žieminių padangų naudojimo laikotarpis nesikeis ir tęsis, kaip šiuo metu nustato KET, nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d.

2014 m. spalio 11 d. naujos redakcijos KET visoms motorinėms transporto priemonėms buvo nustatytas vienodas laikotarpis, kuriuo draudžiama važiuoti vasarinėmis padangomis. Įsigaliojus šiems reikalavimams, Susisiekimo ministerija sulaukė vairuotojų kreipimųsi, kuriuose nurodoma, kad naujasis reglamentavimas yra nelankstus ir apriboja mopedų, motociklų, triračių, keturračių, motorinių transporto priemonių priekabų dalyvavimą eisme. Motociklininkus vienijančios organizacijos akcentavo, kad tam tikroms motorinėms transporto priemonėms skirtomis žieminėmis padangomis Lietuvoje neprekiaujama, pasirinkimas yra per mažas arba tam tikrais atvejais tokios padangos nėra gaminamos.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 380 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,