Mano GargždaiIš Baltijos jūros pakrantės iškėlė metalo atliekas

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

    Karklėje ties Olando Kepure pramogomis prie jūros besimėgaujantys poilsiautojai gali jaustis saugesni. Iš jūros pakrantės iškelta apie 10 tonų metalo laužo atliekų, dar nuo sovietmečio darkiusių kraštovaizdį.

 

    Klaipėdos rajono savivaldybės administracija iš Aplinkos apsaugos specialiosios programos skyrė lėšų senų metalo konstrukcijų iš jūros pakrantės iškėlimui ir sunaikinimui.

    Vienoje gražiausių Lietuvos pajūrio vietų − Pajūrio regioniniame parke, ties Olando Kepure – jūroje netoli kranto dešimtmečius rūdijo iš senų laikų užsilikusios didžiulės metalinės konstrukcijos. Pajūrio regioninio parko direkcija neturėjo lėšų iš vandens ištraukti sovietmečio relikto.

    Šiemet Klaipėdos rajono savivaldybė skyrė pinigų šioms metalo konstrukcijoms šalinti. Buvo paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas, kurį laimėjo UAB „Pabaltijo statyba". Birželio 16-ąją konkursą laimėjusios įmonės darbininkai iš jūros sėkmingai iškėlė ir išvežė metalo laužo atliekas, vėliau sutvarkė darbų vykdymo vietą, išlygino duobes ir sutvarkė paplūdimį.

    Šie darbai Klaipėdos rajono savivaldybei atsiėjo 2 650 eurų.

    Anksčiau buvo teigiama, kad metalo objektas Olando Kepurės paplūdimyje jokios grėsmės nei laivybai, nei žmonių saugumui nekelia, yra tik vizualinė tarša, todėl klausimas nebuvo skubiai sprendžiamas. Metalinių konstrukcijų dokumentai nebuvo išlikę, iš žmonių pasakojimų buvo manoma, kad jos įrengtos po Antrojo pasaulinio karo, kai visas pajūrio ruožas buvo arba pasienio, arba karinių poligonų ruožas. Buvo spėjama, kad per karinius mokymus jis buvo reikalingas kaip taikinys.

    Kaip teigia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Bakaitienė, Savivaldybė ėmėsi nuosekliai tvarkyti Klaipėdos rajonui priklausanti Karklės pajūrio ruožą. Artimiausiu metu su specialistais ketinama įvertinti, kiek kainuotų kitoje paplūdimio vietoje – ties Kukuliškių kaimu – pajūrio nepuošiančių betono atliekų surinkimas ir išvežimas. Įvertinus situaciją, planuojama skirti lėšų ir jų sutvarkymui.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 161 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,