Mano GargždaiSocialines pašalpas nuo šiol skirstys savivaldybės

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Socialinės pašalpos skyrimas bus taiklesnis, veiksmingesnis, bus sudarytos geresnės sąlygos užkirsti kelią piktnaudžiavimui pinigine socialine parama (Asociatyvi fotografija) Socialinės pašalpos skyrimas bus taiklesnis, veiksmingesnis, bus sudarytos geresnės sąlygos užkirsti kelią piktnaudžiavimui pinigine socialine parama (Asociatyvi fotografija)

Šią savaitę Seimas priėmė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas, kuriomis socialinės pašalpos teikimas nuo 2014 m. perduodamas savivaldybėms vykdyti kaip savarankiška funkcija.

Nuo kitų metų visos savivaldybės turės daugiau teisių ir atsakomybės skiriant socialinę pašalpą nepasiturintiems gyventojams. Tokiu būdu socialinės pašalpos skyrimas bus taiklesnis, veiksmingesnis, bus sudarytos geresnės sąlygos užkirsti kelią piktnaudžiavimui pinigine socialine parama,  kad socialinės pašalpos nesikreiptų asmenys, oficialiai nurodantys mažesnes gaunamas pajamas, negu yra iš tikrųjų", - sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Anot ministrės, patirtis rodo, kad vietos bendruomenės nariai vieni kitus geriau pažįsta ir žino, kam iš tikrųjų reikia padėti, o kas tik naudojasi įstatymų spragomis.

Be to, ir pačios savivaldybės bus labiau suinteresuotos, kad parama pasiektų tik tuos, kam ji išties yra reikalinga, nes socialinės pašalpos teikimui skirtų finansuoti nepanaudotų lėšų savivaldybės neturės grąžinti į valstybės biudžetą, kaip buvo iki šiol, todėl nepanaudotas lėšas galės panaudoti viešiesiems poreikiams tenkinti, pavyzdžiui, padėti visuomenės nariams, kuriems pagalba išties reikalinga.

Penkios pilotinės savivaldybės už 2012 metais nepanaudotas piniginei socialinei paramai lėšas įgyvendino įvairias iniciatyvas - nuo socialinių būstų tvarkymo, vaikų darželio įsteigimo kaimo teritorijoje, priklausomybės ligomis sergančių asmenų gydymo programų finansavimo iki mokyklos aplinkos pritaikymo neįgaliam vaikui.

Primename, kad 2012 metais piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams skyrimą kaip savarankišką funkciją buvo nuspręsta perleisti 5 pilotinėms savivaldybėms. Rezultatai pateisino lūkesčius - jose socialinės pašalpos gavėjų skaičius 2012-aisiais, palyginus su 2011 metais, sumažėjo 13,6 proc. (nuo 18 iki 15,5 tūkst. asmenų), o išlaidos socialinei pašalpai mokėti - net 20,1 proc.

2013 m. sausio-rugsėjo mėnesiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2012 metais, socialinės pašalpos gavėjų skaičius bandomosiose savivaldybėse sumažėjo 18,2 proc. (nuo 16,26 iki 13,3 tūkst. asmenų), o išlaidos socialinei pašalpai mokėti sumažėjo 26,2 proc. (nuo 30,2 iki 22,3 mln. litų).

Nuo 2014 m. teikti socialinę pašalpą savivaldybės galės savivaldybės tarybos nustatyta tvarka tiek, kiek to nereglamentuos įstatymai.

Penkiose bandomosiose - Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų - savivaldybėse 2014 metais, kaip ir dabar, iš savivaldybės biudžeto bus mokamos taip pat ir kompensacijos už šildymą ir vandenį.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 195 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,