Mano GargždaiPalangos švenčių maratonas prasideda šiandien

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Palangoje šiandien bus įžiebta muzikuojanti Kalėdų eglė. (E.Chachlovo/ve.lt fotografija) Palangoje šiandien bus įžiebta muzikuojanti Kalėdų eglė. (E.Chachlovo/ve.lt fotografija)

Kalėdų šviesos miestas Palanga šventinį maratoną pradeda šiandien – 18 val. centrinėje miesto  aikštėje bus įžiebta išskirtinė, muzikuojanti Kalėdų eglė. Skambant proginei muzikai, eglės apšvietimas mirgės, sukurdamas kalėdinio šokio įspūdį. Tokie žaliaskarės „pasirodymai“ nuo šiandien palangiškius ir svečius džiugins kiekvieną šventinio laikotarpio savaitgalį, numatytomis valandomis.

„Palanga pirmą kartą įžiebs „muzikuojančią“ eglę. Tokį sprendimą pasirinkome, nes, kaip ir kasmet, šventinio renginių maratono metu norėjome pasiūlyti naujovių, nustebinti – pirmiausia, žinoma, vaikus, o taip pat ir jų tėvus“, – sakė Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys.

„Žiemos pokštai“ – tokiu pavadinimu eglės įžiebimo šventė, kurios slaptažodis – „Kalėdos“, šiemet kvies mažuosius palangiškius ir miesto svečius į centrinę miesto aikštę. „Eglės įžiebimo šventė – tai simbolinis veiksmas. Tai ženklas, kad reikia rengtis Kalėdoms – ir fiziškai, ir dvasiškai“, – įsitikinusi Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė.

Šventės svečiai šįvakar bus pakviesti dalyvauti Žiemos sutiktuvėse. Jų lauks simboliniai Kalėdų personažai: Žaislai, Nykštukai, Seniai Besmegeniai. Pagrindinis herojus – Kalėdų Senis – šiais metais pageidauja asmeninio susitikimo su vaikais, todėl šventėje karaliaus vaikai.

Šventinį renginį užbaigs fejerverkas bei Kalėdų eglės šviesos ir muzikos „šokis“.

Šiemetinis Palangos Kalėdų simbolis yra beveik 14 metrų aukščio ir švies maždaug 20 tūkst. įvairaus tipo lempučių. Smulkiomis gelsvos spalvos lemputėmis su šaltai balta spalva mirgančiomis bangų formos girliandomis bei šviečiančiais burbulais papuošta eglė atkartos J. Basanavičiaus gatvės kalėdinius papuošimus.

Tamsiausiu metų periodu visa Palanga švytės kaip niekad anksčiau – Kalėdų šviesios miestas palangiškius ir svečius stebins ne tik šventinių instaliacijų gausa, bet ir pirmą kartą Lietuvoje naudojamomis šviečiančiomis tūrinėmis dekoracijomis, atkartojančiomis sniego gniūžtės formą. Palangos gatvėse vyraus šiltai bei šaltai balta spalva.

Maždaug 15 proc. daugiau, nei pernai, šventinių lempučių, įspūdingos, Lietuvoje dar niekur nenaudotos šviečiančios dekoracijos bei išskirtinė, muzikuojanti Kalėdų eglė – tai tik keletas staigmenų, kurias Lietuvos kultūros sostinė Palanga šiais metais parengė kurorto gyventojams ir svečiams.

„Kalėdos Palangoje bus dar šviesesnės ir muzikalesnės nei anksčiau, jos skleis dar daugiau šypsenų ir bus labai kultūringos, nes su projektu „Kalėdų šviesos miestas“ kurortas baigia savo kaip Lietuvos kultūros sostinės metus“, – sakė Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.

Šiandien šventinių renginių maratoną pradedančioje Palangoje kalėdiniu laikotarpiu numatoma daug įspūdingų renginių. Vienas iš jų – gruodžio 13 d. šventiškai padabintą J. Basanavičiaus gatvę papuošianti ir Kalėdų eglių alėja.

Pėsčiųjų labiausiai pamėgtoje gatvėje išsirikiavusios žaliaskarės – tradicinė Palangos kalėdinių renginių puošmena Palangoje. „Praėjusiais metais Kalėdų alėją puošė miesto mokyklų mokiniai – kiekviena eglė buvo dedikuojama vis kitam Palangos miestui-partneriui. Šiemet padabindamos egles, šventinę dovaną palangiškiams ir svečiams suteiks kurorto įmonės. Džiaugiamės, kad Palangos bendruomenė yra aktyvi ir prisideda kuriant šventinę nuotaiką mūsų mieste“, – kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Beje, Kalėdų alėjos atidarymas mažiesiems palangiškiams ir svečiams taps dar viena proga iš arti pamatyti Kalėdų senį, pabendrauti su juo bei perduoti savo norus.

Gruodžio 14 d. taps išskirtinė kultūros visuomenei – šią dieną duris atvers restauruotas Palangos Kurhauzas. Kalėdiniu laikotarpiu puošnioje Kurhauzo salėje vyks ne vienas šventinis koncertas.

Be kitų renginių, metų pabaigoje Palanga tradiciškai pakvies į Šeimos šventę – gruodžio 29 d. Palangos Švšč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje poros bus kviečiamos atnaujinti santuokos įžadus.

Metų sandūroje, gruodžio 31-osios vidurnaktį šventiniais fejerverkais nušvies Palangą bei Šventąją.

„Šie metai Palangai yra išskirtiniai – Lietuvos kultūros sostine tapęs kurortas atstovavo ne tik miesto, bet ir visos šalies kultūrai. Todėl palydėti 2013-uosius norime išskirtinai. Neabejoju, jog šventiškai pasipuošusi Palanga bei kurorte vyksiantys kalėdiniai renginiai tikrai patiks tiek palangiškiams, tiek mūsų miesto svečiams“, – sakė Palangos meras Š. Vaitkus.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 200 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,