Klaida
  • JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 853

Mano GargždaiRobotikos čempionate apdovanojimus susišlavė gargždiškiai

Įvertinkite šį įrašą
(12 balsai)

Savaitgalį vykusiame Robotikos čempionate Latvijoje robotų entuziastų iš Gargždų konstruoti robotai susišlavė ne vieną apdovanojimą.

Lietuvoje čempionatai nevyksta
Renginyje dalyvavo daugiau nei 50 savadarbių robotų, kurie Rygos technikos universitete susirungė šešiose kategorijose.
Kaip teigė Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro Elektros ir robotų kūrėjų būrelio vadovas Donatas Srėbalius, sumo robotų konstravimu Lietuvoje dar užsiima nedaugelis.
„Sumo robotų hobis Lietuvoje nėra plačiai paplitęs, kol kas yra keletas entuziastų Klaipėdoje ir Kretingoje, o rugsėjo mėnesį laisvalaikio centre atsidaręs būrelis suteikė galimybę populiarinti šį hobį ir Gargžduose. Tikiuosi, kad populiarėjant šiam užsiėmimui, sumo robotų čempionatai atsiras ir Lietuvoje", - sakė jis.

Sėkmė šypsojosi gargždiškiams
Pirmą kartą čempionate dalyvavę Elektros ir robotų kūrėjų būrelio auklėtiniai priešininkų nepagailėjo: „Mini Sumo" kategorijoje 3-ią vietą užėmė Dainius Jenkus su robotu „Ką mato, tą jama". „Mini Sumo mokinių" kategorijoje 1-ą vietą užėmė Justinas Valius su „Just One", o 3-ią Kasparas Jaugelis ir Rokas Vaitkus su „Ghost Rider". „Line follower" mokinių klasėje 1-ą vietą iškovojo Mindaugas Butkus.
„Roomba Sumo" kategorijoje, kurios kovos sukėlė nemažai aistrų, pirmos vietos laimėtoju buvo pripažintas latvis Janis Timma, antroje vietoje - būrelio vadovas Donatas Srėbalius su „Death Star", o trečias buvo gargždiškis Donatas Norvilas su „Šeimininke".
Gargždiškiai pripažįsta, kad klaidų išvengti nepavyko, tačiau rezultatai galėjo pakrypti palankesne linkme, jei latvis būtų žaidęs pagal taisykles.
„Deja, bet pirma vieta buvo iškovota sukčiaujant: prieš pradedant kovą robotas turi būti neveiksnus 5-ias sekundes, tačiau priešininkas akivazdžiai startuodavo ankščiau. Žinoma, tokie įvykiai nuvilia, tačiau viską išsiaiškinome ir, galbūt, kitamet bus vykdomi taisyklių pakeitimai,"- teigė Donatas Srėbalius.
Pirmoji išvyka laimėjimu skaičiumi nustebino ir pačius gargždiškius, tačiau pergalės įpareigoja.
„Dabar ruošimės aukštesnio lygio varžyboms, kurios vyks rudenį. Reikia daryti daug pakeitimų, taip pat užsiėmimas reikalauja nemažai investicijų - sukurti mini sumo robotą reikia apie 250-300 litų, deja, bet vaikams lankantiems būrelį negalime nupirkti visų detalių,"- sakė Elektronikos ir robotų kūrėjų būrelio vadovas D.Srėbalius.

Paveikslėlių galerija

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 582 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,