Mano GargždaiKalėdų mugės idėja ištirpo lyg snaigė

Įvertinkite šį įrašą
(5 balsai)
Kalėdų miestelio Gargžduose dar teks palaukti (Asociatyvi fotografija) Kalėdų miestelio Gargžduose dar teks palaukti (Asociatyvi fotografija)

Šiandien Gargždų miesto centre jau puošiama eglė, ketvirtadienį su jos įžiebimu prasidės ir oficialus šv.Kalėdų metas. Portalo manogargzdai.lt skaitytojai, artėjant žiemos šventėms, pradėjo diskusiją – ar nevertėtų mieste surengti kalėdinės mugės. Tokios, kokią jau daugelį metų rengia Vokietijos miesteliai, neseniai pradėjo organizuoti ir rajono kaimynai.

„Artėja šv. Kalėdos. Mano galvoje seniai sukasi viena mintis. Kadangi Gargžduose turime tiek šaunių, iniciatyvių bei labai veiklių jaunų žmonių, suorganizuokime Gargžduose Kalėdų miestelį. Turime didelę aikštę prie kultūros centro. Tai būtų ir puošmena miestui, ir šventinis šurmulys. Gal būtų šaunu. Tokie Kalėdų miesteliai, kiek aš žinau, ypač populiarūs Vokietijoje. O kuo mes blogesni“, - portalo manogargzdai.lt facebook paskyroje svarstė viena gargždiškė.

Tačiau šis pasvarstymas, iškeltas viešumon ir pateiktas Gargždų miesto ir rajono vadovams, ištirpo tarsi tas pirmasis sniegas, iškritęs šio pirmadienio rytą.

Miesto ir rajono vadovai mugės idėją permetė privačiai iniciatyvai.

 

Teigia nesant tradicijos

Gargždų miesto seniūnas Saulius Bakšinskis pripažino, kad mugės idėja yra puiki ir seniūnijoje svarstyta ir net bandyta įgyvendinti, tačiau pritrūko pagrindinio mugės elemento – prekybininkų.

„Kalėdų mugės idėja nėra nauja. Net kažkada esame bandę ją įgyvendinti. Tačiau labai trūko prekybininkų. Kai vyksta miesto šventė, prekybininkai patys ieško galimybių, skambina, klausia, kada ir kur galės prekiauti. O štai prekiauti per šv.Kalėdas norinčių nėra, prekybininkai nesiveržia“, - pastebėjo S.Bakšinskis.

Tačiau jis neatmetė galimybės, jog  tokia mugė Gargžduose galėtų įvykti.

„Jeigu tik žmonės, norintys prekiauti – tautodailininkai, prekybininkai – parodytų iniciatyvą, būtų galima pagalvoti. Nėra nieko sudėtingo – vietos prekybai tikrai atsirastų. Žinoma, tai nebūtų tokie kalėdiniai miesteliai, kaip Vokietijoje, bet mugę tikrai galima surengti – tereikia tik noro“, - teigė S.Bakšinskis.

Vis dėlto, seniūnas įsitikinęs, kad mūsų krašte dar nėra susiformavusi tradicija rengti kalėdines muges.

„Tokios mugės populiarios Vokietijoje – ten senos tradicijos. Pas mus kol kas tradicija tik formuojasi – kalėdinės mugės populiarios didesniuose miestuose, bet ne rajonuose“, - įsitikinęs S.Bakšinskis.

 

Mintis net nekilo

Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas, paklaustas, ar Savivaldybėje nebuvo svarstoma surengti kalėdinę mugę, prisipažino, kad tokia mintis nekilo ir tokia idėja Savivaldybėje niekada nesklandė.

„Niekas niekada neiškėlė tokios minties, dabar tik girdžiu tokią idėją. Verslo bendruomenė nesikreipė su tokiu prašymu. Bet žinoma, jei būtų poreikis, kažkas pareikštų norą tokiai mugei, apsvarstytume šią mintį“, - trumpai kalbėjo V.Dačkauskas.

 

Neįmantriai, bet įvykdė

Kol Klaipėdos rajono valdžia laukia iniciatyvos, kaimyniniai miestai seną kalėdinės mugės idėją jau vykdo keletą metų. Štai Klaipėdoje šventinė žiemos mugė prieš šv.Kalėdas šurmuliuoja jau keletą metų. Iš Klaipėdos bei visos Lietuvos suvažiavę amatininkai siūlo įsigyti visko – keramikos, odos, medžio, veltinio gaminių, žolelių, maisto gaminių ir panašiai.

Kretingos mieste kalėdinė mugė rengiama trečius metus. Šios iniciatyvos ėmėsi ne patys prekybininkai, o Savivaldybės Kultūros skyrius – Rotušės aikštėje tiems, kurie prekiauja ne kinų gamybos, o savo gaminiais leista prekiauti nemokamai.

Tereikėjo duoti leidimą, o seniūnijų, bendruomenių atstovai, tautodailininkai patys pasirūpino palapinėmis, stalais.

Vis dėlto, svajojantiems apie šv.Kalėdų mugę labai nusiminti neverta. Nors miesto vadovai iniciatyvos nesiima, mielų rankų darbo gaminių įsigyti bus kur. Gruodžio 14 dieną Veiviržėnų bendruomenė kviečia į Veiviržėnų kultūros centrą – čia vyks tradicinė mugė.

Tokios pat numatomos ir Gargždų kultūros centre – gruodžio 20-ąją bei Priekulės kultūros centre gruodžio 12-ąją.

Visi norintys prekiauti mugėse, raginami registruotis:

Veiviržėnuose – tel: 8 615 98155

Gargždų kultūros centre – tel: 8 655 63513

Priekulėje – Priekulės kultūros centre.   

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 174 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,