Mano GargždaiĮsigalios nauja Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos administracinė struktūra

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Nuo ateinančių metų sausio įsigalios nauja Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) administracinė struktūra.

 

Bus sustambinti teritoriniai padaliniai. Dabar veikiančių dešimties teritorinių skyrių funkcijas vykdys keturi departamentai.

Vilniaus ir Utenos teritorinių skyrių – Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamentas, Kauno, Alytaus ir Marijampolės skyrių – Kauno departamentas, Klaipėdos, Tauragės ir Telšių skyrių – Klaipėdos departamentas, Šiaulių ir Panevėžio skyrių – Šiaulių departamentas.

Kiekviename teritoriniame departamente bus įsteigti Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros, Teisės ir bendrųjų reikalų skyriai.

Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrių darbuotojus numatyta suskirstyti į tris profiliavimo grupes – siauresnė specializacija leis profesionaliau ir sparčiau priimti sprendimus.

Teritorinių skyrių sujungimas nereiškia, kad interesantai privalės vykti į regioninius departamentus. Nesikeis nei paslaugų teikimo sąlygos, nei specialistų kontaktai. Nors vis daugiau interesantų, spręsdami rūpimą klausimą ar norėdami gauti administracinę paslaugą, naudojasi nuotoliniu būdu, tačiau bus pasirūpinta ir tais, kurie neturi sąlygų pasinaudoti informacinėmis sistemomis. Jie tai galės padaryti departamentuose įrengtose kompiuterizuotose lankytojų priėmimo vietose.

Pertvarka palies ir centrinius padalinius. Bus įsteigtas Teritorijų planavimo ir statybos departamentas su Teritorijų planavimo ir statybos ir Informacinių sistemų valdymo skyriais. Šiame departamente per metus numatyta įsteigti ikiteismines teritorijų planavimo ir statybos ginčų nagrinėjimo komisijas. Jos turėtų pradėti veikti 2018 m. sausio 2 d.

Kaip sako Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Laura Nalivaikienė, keičiant administracinę struktūrą siekiama tais pačiais ištekliais pagerinti teikiamų paslaugų kokybę ir spartą. Turėtų sumažėti ir korupcijos tikimybė. Pavyzdžiui, gauti prašymai suteikti administracines paslaugas viename teritoriniame departamente bus per informacinę sistemą „Infostatyba“ paskiriami nagrinėti kitiems departamentams. Be to, statybų patikrinimus inspektoriai atliks nesilaikydami teritorinio principo.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 149 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,