Švietimo ir mokslo ministerija per tris ateinančių metų mėnesius parengs naują – etatinio – mokytojų darbo apmokėjimo modelį. Atlyginimą mokytojams numatoma skaičiuoti nebe pagal kintantį pamokų skaičių, bet už visus su ugdymo procesu susijusius darbus.
„Tai mokytojams suteiks daugiau stabilumo ir saugumo. Mokytojams nebereiks prieš rugsėjį jaudintis dėl kiekvienos valandos – gaus ar ne. Etatą sudarys tam tikras kontaktinių valandų (pamokų) skaičius ir aiškiai įvardyti kiti darbai. Bus aišku, už ką skaičiuojamas atlyginimas ir bus mokama už kiekvieną darbą“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Nuo sausio 1 d. bus didinami mažiausiai uždirbančių mokytojų atlyginimai. Tam Vyriausybė papildomai surado 17 mln. eurų, šios lėšos numatytos Seimo patvirtintame valstybės biudžete. Dar 24 mln. eurų skiriami palaikyti praėjusiais metais padidintų algų lygį.
„Praėjusioji Vyriausybė biudžete nebuvo numačiusi lėšų įgyvendinti savo pažadui panaikinti vadinamąsias mokytojų darbo užmokesčio „žirkles“ ir visiems mokytojams mokėti algas pagal maksimalius koeficientus. Mes susidūrėme su dideliu iššūkiu – surasti biudžete 35 mln. eurų. Sumą, kurią radome, skirsime mažiausiai uždirbančių mokytojų algoms didinti“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė.
Susiję įrašai (pagal žymę)
-
Kviečia į bepiločių orlaivių valdymo pamokas
25 gegužės 27, Antradienis 10:09 Paskelbtas Aktualijos
-
Kyla kartelė švietimo vadovams: magistrantūros diplomas – ne tik privilegija, bet ir būtinybė
25 gegužės 26, Pirmadienis 14:14 Paskelbtas Aktualijos
-
Ateinantys mokslo metai 5–10 klasių mokiniams baigsis savaite anksčiau
25 gegužės 21, Trečiadienis 12:28 Paskelbtas Aktualijos
-
Tauragėje įvyko švietimo forumas: apie ateities mokyklą, informatikos svarbą ir praktinius sprendimus
25 gegužės 12, Pirmadienis 12:18 Paskelbtas Laisvalaikis
-
Gargžduose vyko konferencija „Įtrauktis švietime: iššūkiai ir galimybės“
25 balandžio 24, Ketvirtadienis 08:00 Paskelbtas Savivalda
Palikite komentarą
Reklamos
Dabar svetainėje 482 svečiai (-ių) ir narių nėra