Mano GargždaiKalendorius sudomins ir pirčių mėgėjus, ir kolekcininkus

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Lietuviškos pirties bičiulių draugijos nuotr. Lietuviškos pirties bičiulių draugijos nuotr.

Lietuviškos pirties bičiulių draugija (LPBD) parengė puikią dovaną gero garo mėgėjams. Lietuviškos pirties kultūros puoselėtojus jungianti organizacija išleido unikalų kalendorių, kurį sudaro 12 skirtingų degtukų dėžučių rinkinys. Kiekviena dėžutė – tai skirtingo mėnesio kalendorius ir drauge – kvietimas keliauti po Lietuvą ir mėgautis geru garu draugijos renginiuose bei organizacijos narių pirtyse, taip pat – gilinti žinias apie lietuviškus augalus. Rinkinio turėtojui dėžutės galios kaip bilietai ir nuolaidų kuponai.

 

Pristato pirtis sveikatai puoselėti

„Degtukais krosniai įkurti, žvakei uždegti naudojasi kiekvienas pirties savininkas, – kokia užuomina slypi neįprastame kalendoriuje, aiškina LPBD pirmininkas Vaidotas Petrauskas. – Be to, ieškojome būdo, kaip originaliai ir glaustai informuoti apie ateinančią vasarą bei rudenį suplanuotus draugijos renginius.

Pavyzdžiui, kiekvieną kartą uždegdamas degtuką žmogus matys, kad prieš porą metų per šalį pajudėjusi tradicinė šventė „Pirties diena“ birželio 10 dieną vyks 2017-ųjų mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Priekulėje. Draugijos ketvirtąkart rengiama sveikos gyvensenos populiarinimo šventė „Žvalumo diena“ į VU Botanikos sodą Kairėnuose, Vilniuje, kvies rugpjūčio 26-ąją. Rugsėjo 23 dieną pirtis kūrensime ir Anykščių „Obuolinėse“.“

Pasak LPBD vadovo, planuoti išvyką į šiuos renginius kalendorius skatina ir privilegijomis. Viena degtukų dėžutė taps bilietu į renginį, kitos dvi – kvietimu nemokamai išmėginti asmeninę pirties procedūrą.

Aštuonios rinkinio dėžutės ragina apsilankyti skirtingose draugijos narių pirtyse Vilniaus, Kauno, Telšių, Radviliškio, Šalčininkų rajonuose bei Šiauliuose ir Marijampolėje.

„Ir turistui, ir gero garo mėgėjui Lietuvoje vis dar sunku susigaudyti, kurios besireklamuojančios pirtys skirtos pobūviams, o kurios – lietuviškoms tradicijoms, kūno ir dvasios sveikatai puoselėti. Būtent tokios yra kalendoriuje pristatomos pirtys. Dauguma jų iškilo per kelerius pastaruosius metus. Draugijos nariai joms statyti ir įrengti pritaikė ilgai kauptas žinias, patys jose dirba pirtininkais ir noriai dalinasi patirtimi, šiluma bei geru garu ir taip puoselėja bendruomenines pirčių lankymo tradicijas. Šias pirtis galime drąsiai rekomenduoti kitiems“, – aiškina V. Petrauskas.

Kiekviena iš aštuonių pirtis reklamuojančių dėžučių teikia 30 proc. nuolaidą apsilankyti ir pasipirtinti viename viešai paskelbtame šių pirčių renginyje, kurio kaina dalyviui svyruoja nuo 10 iki 35 eurų. Nuolaida tam tikroje pirtyje kalendoriaus savininkas gali pasinaudoti tik kartą, tačiau ji galioja visus metus.

„Draugijoje turime daug narių, kurių darbinė veikla ar pomėgis susiję ne tik su pirtininkyste, pavyzdžiui, žolininkų. Viena iš jų – socialinių mokslų daktarė, lietuviškų augalų žinovė Dalia Treigienė, ką tik išleidusi antrą knygą apie šalies gamtos turtus „Lietuviškų augalų galios“.

Tai plačiam skaitytojų ratui skirta knyga, pasakojanti apie lietuviškus augalus, nuo seno vertinamus liaudies medicinoje, tradiciškai vartojamus per apeigas, ritualus, dažnai minimus tautosakoje. Leidinyje gausu praktinių patarimų, originalių receptų, įdomios informacijos apie gydomąsias augalų savybes, jų energetiką, naudojimą magijoje ir buityje. Tie, kas įsigis draugijos degtukų kalendorių, šią knygą galės nusipirkti pigiau“, – dar vieną nuolaidą pristato LPBD pirmininkas.

Unikalų rinkinį išleidusios draugijos nariai tikisi, kad šis gaminys sudomins ir kalendorių bei degtukų dėžučių kolekcininkus, juolab jo tiražas labai mažas – vos 188 egzemplioriai. Kalendorius kainuoja 10 eurų.

 

Stiprins draugijos finansinį stabilumą

LPBD kalendorius išleistas vykdant projektą „Institucinių gebėjimų stiprinimas plėtojant partnerystę ir socialinį verslą“, kurį finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Pagal šį projektą draugija surengė keturis seminarus, kuriuose mokėsi organizacijos strategijos planavimo, rinkodaros ir realizacijos pagrindų, susipažino su socialinio verslo teorija ir gerosios praktikos pavyzdžiais.

Vienu svarbiausiu projekto renginiu draugijai tapo apskrito stalo diskusija su Valstybinio turizmo departamento, sostinės savivaldybės ir profesinio rengimo įstaigų atstovais. Šiame susitikime aiškintasi apie galimybes ruošti pirtininkus profesinio mokymo centruose, taip pat – apie pirčių turizmo perspektyvas mūsų šalyje.

„Leisdami kalendorių praktiškai pritaikėme seminaruose įgytas žinias, be to, šis gaminys – pirmas draugijos mėginimas sukurti originalų rinkodaros produktą ir iki šiol tik iš narių mokesčių gyvavusiai organizacijai uždirbti papildomų lėšų. Visi pinigai už parduotą kalendorių bus investuojami į naujus rinkodaros produktus bei renginius, kuriuos iki šiol organizuojame tik iš visuomeninių paskatų ir asmeninio entuziazmo“, – aiškina septynerius metus veikiančios Lietuviškos pirties bičiulių draugijos pirmininkas V. Petrauskas.

Informacijos, kur įsigyti kalendorių, galima teirautis tel. 8 687 91499.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 112 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,