Mano Gargždai„Ksaveras“ be didelių padarinių atnešė žiemą

Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)
,,Ksaveras" į Gargždus atnešė žiemą (Asociatyvi redakcijos archyvo fotografija) ,,Ksaveras" į Gargždus atnešė žiemą (Asociatyvi redakcijos archyvo fotografija)

Ketvirtadienio vakarą siaučianti audra „Ksaveras“ Klaipėdos rajone didelių nuostolių nepadarė.

Gyventojai dėl stipraus vėjo padarinių ugniagesius gelbėtojus kvietė keletą kartų.

 Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandą Veiviržėnų seniūnijos Pėžaičių kaimo gyventojai iškvietė ankstyvą šio penktadienio rytą. Vėjo nulaužtas didžiulis medis užvirto ant kelio ir trukdė pravažiuoti. Virsdamas medis nutraukė elektros laidus.

„Medį supjaustėme ir pašalinome nuo važiuojamosios kelio dalies“, - portalui manogargzdai.lt sakė Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Taučius.

Ugniagesiai gelbėtojai taip pat vyko į Vėžaičių miestelį, kur Laukų gatvėje pranešta apie degančią elektros pastotę. Nuvykusi priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda gaisro neaptiko – pastotė tik sukibirkščiavo, perdegė saugikliai.

Gerokai daugiau rūpesčių vėtra pridarė elektrikams.

Bendrovės LESTO atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys teigė, kad be elektros Klaipėdos rajone šiuo metu dar yra apie 1300 vartotojų.

Jis patikino, kad elektros gedimai turėtų būti pašalinti nedelsiant. Tam pasitelktos ir papildomos subrangovų pajėgos.

 

Audra dar pasiautės

Didžiausią galingumą audra, anot sinoptikų, pasieks penktadienį, vėliau silpnės. Penktadienio rytą prie jūros vėjas sustiprės iki 25 m/s, o dieną, vakarų vėjui keičiant kryptį į šiaurės vakarų, net iki 27 m/s.

Ciklonas atneš ne tik štorminių vėjų, bet ir daug kritulių: vyraus sniegas, vietomis snigs smarkiai, kils pūgos.

Klaipėdos regiono gyventojai raginami imtis atsargos priemonių ir ruoštis audrai.

 

Daugiau gedimų kečiantis orams

E.Pareigis pasakojo, kad elektros gedimų visada padaugėja keičiantis orams.

„Keičiantis orams atmosferoje formuojasi ciklonai ir anticiklonai. Todėl sustiprėja vėjas – padažnėja elektros gedimų”, - sakė E.Pareigis.

Pasak jo, dažniausia elektros gedimų priežastis – medžiai.

„Stiprus vėjas verčia medžius, laužo jų šakas. Jei neapgenėti medžiai auga netoli elektros trasos, šakos kliudo laidus ir juos nutraukia. Todėl mes esame įpareigoti genėti medžius. Tačiau jei medžiai yra privačoje ar savivaldos teritorijoje, genėjimų turi rūpintis patys savininkai. Mat nenugenėjus medžių problemų kyla ne tik to medžio savininkui – nutraukus elektros laidus be elektros lieka dešimtys žmonių”, - teigė E.Pareigis.

Jis įspėjo, kad pastebėjus nutrauktus laidus, jokiu būdu negalima prie jų artintis ar tuo labiau liestis – įtampa gali būti nepasišalinusi. Tokiu atveju kuo skubiau reikia skambint telefonu 1802.

„Prie nutrūkusių elektros laidų negalima artintis pačiam ir jokiu būdu neleisti artintis kitiems“, - sakė E.Pareigis.

Anot jo, artėjant žiemai avarinės tarnybos yra pasirengusios dažniems iškvietimams. Bėdų elektros laidams žiemą padaro ne tik vėjas, bet ir sniegas, ledas.

„Esant nedidelei žemai temperatūrai ir lyjant laidai apledėja ir nuo svorio gali nutrūkti. Taip pat pavojinga, kai kelias dienas nenustoja snigę. Sunkus ir drėgnas sniegas pavojingas ne tiesiogiai laidams. Svorio neatlaiko medžių šakos ir lūždamos pažeidžia elektros liniją“, - kalbėjo E.Pareigis.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 570 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,