Lemiamu metu geležinę gynybą pademonstravusi „Šilutė“ nukovė „Gargždus“

BC „Gargždai“ nuotr. BC „Gargždai“ nuotr.

Šeštąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL – VIKINGLOTTO) pirmenybėse iškovojo Šilutės „Šilutė“ (6-3). Kęstučio Mačijausko auklėtiniai išvykoje 85:78 (17:16, 19:22, 17:24, 25:23) nugalėjo „Gargždų“ (7-2) krepšininkus.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kuomet „Gargždai“ spurtavo 7:0 ir po Modesto Kumpo dvitaškio įgijo 3 taškų persvarą (47:44).

Tačiau netrukus šilutiškiai surengė įspūdingą atkarpą 15:3, per likusias 4 ketvirčio minutes neleido varžovams pelnyti nė taško ir Mykolo Dieninio dvitaškio paskutinėmis sekundėmis susikrovė 8 taškų pranašumą (61:53).

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Ernestas Bružas tolimu metimu sumažino Eriko Kubiliaus auklėtinių deficitą iki 5 taškų (64:69). Netrukus tas pats E. Bružas pridėjo dvitaškį, M. Kumpys smeigė tolimą metimą ir likus 4 minutėms priartino šeimininkus iki 3 taškų (71:74).

Išgirdę pavojaus signalą, „Šilutės“ krepšininkai lemiamą rungtynių atkarpą sužaidė lyg iš natų, 4 minutes neleido „Gargždams“ surengti rezultatyvaus išpuolio, patys atsakė 6 taškais ir šventė pergalę (85:78).

Svečius į pergalę vedė Linas Lekavičius. Įžaidėjas per 28 minutes pelnė 20 taškų (7/7 dvit., 2/5 trit.), atkovojo 6 ir prarado 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

„Gargždų“ ekipoje – galingas Oskaro Pleikio pasirodymas. Aukštaūgis per 29 minutes pelnė 17 taškų (4/9 dvit., 9/11 baud.), atkovojo 11 ir prarado 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

„Gargždai“: Linas Lekavičius 20 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Kahil Thomas 18 (8 atk. kam.), Ernestas Sederevičius 11 (5 atk. kam.), Gabrielis Kingas 9, Mylokas Dieninis 8 (6 atk. kam).

„Šilutė“: Oskaras Pleikys 17 (11 atk. kam.), Ernestas Bružas 16 (4/4 trit.), Mantas Ruikis 15 (4/10 trit.), Modestas Kumpys 12 (2/8 trit., 7 atk. kam.), Eimantas Žilius 7, Deividas Anužis 6 (5 atk. kam., 3 kl.).