Lapių apylinkėse lenktyniavo kalnų dviratininkai

Sporto centro nuotr. Sporto centro nuotr.

Šeštadienį Lapiuose kartu su „Žemaitijos taurės“ kalnų dviračių varžybų trečiuoju etapu surengtas septintasis Lietuvos kalnų dviračių (MTB) kroso maratono (XCM) čempionatas. Klubo S-Sportas ir Klaipėdos rajono BĮ Sporto centro rengiamose varžybose dalyvavo 196 dviratininkai, kurie varžėsi skirtingo amžiaus ir ilgio distancijose.

Pirmieji į trasą išvažiavo patys mažiausi – 3–11 metų vaikai. Jų distanciją sudarė 2 kilometrai. Šiame važiavime čempionų ir prizininkų nebuvo – visi vaikai kirtę finišo liniją buvo nugalėtojai. Džiaugiamės, kad tarp pačių mažiausių pedalus mynė ir Sporto centro auklėtinė Paulina Meškytė.

Po vaikų varžybų vyko pagrindinės lenktynės, kuriose pasirinktinai sportininkai važiavo 1, 2 arba 3 ratus. Viena ratas – 24 km.

Trumpiausioje distancijoje startavo trys Sporto centro jaunieji dviratininkai, tarp kurių geriausiai sekėsi Arnui Ruškiui, V14 amžiaus grupėje iškovojusiam ketvirtą vietą. Neblogai trasą įveikė Girius Čepauskas ir Edvinas Pocius, kurie atitinkamai užėmė 5 ir 7 vietas. Būsimus dviratininkus treniruoja buvusi profesionali dviratininkė Edita Ungurytė-Kondrotienė.

Moterų grupės nugalėtoja šeštą kartą tapo Katažina Sosna, atstovaujanti Italijos komandai „Torpado Factory“, o tarp vyrų trečią kartą triumfavo Eimantas Gudiškis iš „Colibri Cycling“ komandos.

Veteranų V30 grupėje aukso medaliu pasidabino Arminas Balnaitis (Impuls Racing“), V40 grupėje čempiono titulą apgynė Artūras Remeika, o V50+ grupėje nugalėtoju tapo Arūnas Lipnevičius.

Sporto centras dėkoja visiems prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo. Dėkojame Vakarų (Jūros) šaulių 3-iosios rinktinės savanoriams, kurie padėjo užtikrinti dalyvių saugumą ir nukreipti juos teisingu keliu. Už bendradarbiavimą ir geranoriškumą taip pat esame dėkingi Lapių bendruomenei ir aplinkinių sodybų savininkams, kurie suteikė galimybę dviratininkams važiuoti per jų nuosavą teritoriją.

Akimirkos iš dviračių lenktynių Lapiuose ČIA.