Trenerių permainas išgyvenantys „Gargždai“ tik du kėlinius pakuteno padus „Žalgiriui“

Kamilės Linkevičiūtės nuotr. Kamilės Linkevičiūtės nuotr.

Du kėlinius „Gargždai“ (1-13) nepaleido Kauno „Žalgirio“ (13-1) į priekį ir kovėsi, tačiau vėliau Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) susitikime Kazio Maksvyčio auklėtiniai pasiekė pergalę.

Kauno komanda svečiuose 89:71 (20:14, 17:19, 33:17, 19:21) susitvarkė su lygos debiutantais.

„Gargždai“ žaidė be atleisto vyr. trenerio Pauliaus Juodžio, o jį laikinai pavaduojantis Lukas Aleksandravičius ant suolo neturėjo nei Giedriaus Staniulio, nei Aurimo Urbono. Kauniečiai vertėsi be Luko Lekavičiaus, Liutauro Lelevičiaus ir Tylerio Cavanaugh.

Rungtynių didžiosios pertraukos metu vyko iškilminga palangiškio Renaldo Seibučio pagerbimo ceremonija. Gimtajame mieste iškelti ilgamečio Lietuvos rinktinės ir „Betsafe-LKL“ žaidėjo marškinėliai.

Susitikimo pradžioje „Žalgiris“ buvo įgijęs apčiuopiamą persvarą po Karolio Lukošiūno tritaškių (17:10), tik jo bei Lauryno Biručio indėlio neužteko – pranašumas tirpo. Ty‘us Gordonas ir Joshua Newkirkas artino gargždiškius prie varžovų, o po Jylano Washingtono metimo su pražanga ekipas skyrė tik taškas – 23:24. „Žalgirio“ atakos strigo, taip „Gargždai“ persvėrė rezultatą (29:24), tiesa, neilgam. Kazio Maksvyčio paprašyta pertraukėlė davė vaisių ir po spurto 11:0 iniciatyva buvo „Žalgirio“ rankose – 35:29. Prieš didžiąją pertrauką priekyje liko svečiai – 37:33.

Po pertraukos „Žalgiris“ atrodė padaręs išvadas ir po atkarpos 14:0 jau pirmavo 53:36. Su pražanga pataikęs Julius Kazakauskas ir tritaškį smeigęs T.Gordonas bandė įnešti ugnies į „Gargždų“ žaidimą (42:56), o Arnui Butkevičiui atsakė J.Washingtonas – 45:58. Tomas Dimša tolimu šūviu malšino bet kokį šeimininkų pozityvą (61:47) ir po trijų ketvirčių „Žalgiris“ buvo priekyje triuškinamai – 70:50.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas, laiko ant parketo gavo mažiau žaidę žalgiriečiai, o tvirta pergalė jau buvo sąskaitoje.

Gargždų ekipai tai šeštas pralaimėjimas iš eilės „Betsafe-LKL“, o „Žalgiris“ laimi taip pat šeštąkart iš eilės.

„Gargždai“: Ty‘us Gordonas 16, Jylanas Washingtonas 14, Isiah Osborne‘as 11, Joshua Newkirkas 10 (5 rez. perd.), Julius Kazakauskas 9 (9 atk. kam.)

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 15, Karolis Lukošiūnas 14 (4/7 trit.), Kevarriusas Hayesas 12, Arnas Butkevičius 8, Dovydas Giedraitis, Edgaras Ulanovas ir Ignas Brazdeikis – po 7.