Pajūrio derbyje – „Neptūno“ triumfas po ilgosios pertraukos

BC „Gargždai“ feisbuko nuotr. BC „Gargždai“ feisbuko nuotr.

„Betsafe-LKL“ čempionate dviejų pajūrio komandų akistatoje stipresnis buvo Klaipėdos „Neptūnas“ (10-12).

Mindaugo Brazio auklėtiniai Palangoje 73:54 (10:17, 21:19, 19:10, 23:8) patiesė „Gargždus“ (4-18) ir antrąjį pirmenybių ratą užbaigė į savo sąskaitą įsirašydami dešimtąją pergalę.

Pirmoji mačo pusė buvo sėkmingesnė visąlaik pirmavusiems šeimininkams, kurie sulig Isiah Osborne'o smeigtu tritaškiu paskutinę antrojo kėlinio sekundę susikūrė 5 taškų persvarą (36:31).

Vaizdas ant parketo ėmė keistis po pertraukos – klaipėdiečiai surengė spurtą 13:2 ir jau buvo priekyje (44:38). Prieš lemiamą kėlinį ir jo pradžioje siautėjęs Matas Jogėla savo komandai sukūrė jau solidų atotrūkį – 60:46. Per likusį laiką Gargždų krepšininkams sugrįžti į mačą jau nepavyko.

„Neptūną“ į pergalę atvedė galingas įžaidėjo ir vidurio puolėjo duetas – Žygimantas Janavičius ir Austinas Wiley. Abu Klaipėdos klubo atstovai užfiksavo dvigubus dublius – lietuvis prie 10 taškų pridėjo 11 rezultatyvių perdavimų (17 naudingumo balų), o amerikietis pelnė 16 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, taip pat blokavo net 4 varžovų metimus (27 naud. bal.).

Daugiausiai problemų uostamiesčio ekipai pridarė I. Osborne'as, kurio sąskaitoje – 22 taškai ir 18 naudingumo balų.

Šiame mače gargždiškiai negalėjo remtis prieš mačą prastai pasijutusiu Juliumi Kazakausku, o nuo suolo nepakilo rungtynėms registruotas Mindaugas Stašys.

„Gargždai“: Isiah Osborne'as 22, Rodney Purvis 9, Joshua Newkirkas 7.

„Neptūnas“: Austinas Wiley 16, Matas Jogėla 13, Žygimantas Janavičius 10, Oskaras Pleikys 9, Deividas Gailius 7, Rinaldas Malmanis 6.