Penkios Europos buriavimo taurės – „Žiemio“ sportininkams

Teksto autorių nuotrauka. Teksto autorių nuotrauka.

Kaune rugsėjo 23-25 dienomis vyko Europos Laser" klasės buriavimo taurės Lietuvos etapas, kuriame dalyvavo apie 60 buriuotojų iš penkių šalių. Sudėtingomis oro sąlygomis vykusiose varžybose neblogai sekėsi jauniesiems „Žiemio" buriuotojams, kurie trijose „Laser" klasėse iškovojo penkias taures.
    Jauniausia buriuotoja, keturiolikmetė Paulina Pekūnaitė, neseniai tapusi Lietuvos čempione, beveik iš visų varžybų grįžta su vertingais trofėjais.

Kaune Paulina iškovojo dvi taures Laser 4,7 klasėje: buvo apdovanota taure už pirmąją vietą merginų grupėje U16 (iki 16 metų), bei taure už trečią vietą moterų grupėje.
    Dvi taures iškovojo Robertas Urbonavičius, rugpjūčio mėnesį Lietuvos rinktinės sudėtyje dalyvavęs Pasaulio (Vokietijoje) ir Europos (Kroatijoje) jaunimo U21 čempionatuose. Kauno Europos taurės etapo varžybose jis buvo apdovanotas taurėmis už trečiąsias vietas U19 (iki 19 metų) bei U21 grupėse olimpinėje Laser Standard jachtų klasėje.
    Taurė už antrą vietą U18 grupėje Laser Radial jachtų klasėje buvo įteikta „Žiemio" buriuotojui iš Priekulės Neilui Straukui.
    Blogiau sekėsi 2015 metų Europos taurės antros vietos laimėtojui U19 grupėje Kristupui Mažonui, Laser Standard klasėje užėmusiam 8 vietą.
    Šįkart nesisekė gaudyti mįslingų Kauno marių vėjų ir šių metų Lietuvos čempionato bronzos medalio laimėtojui Dovydui Nikitinui, užėmusiam 12 vietą Laser 4,7 klasėje.
    Tik šį buriavimo sezoną pradėjusiam kaupti tarptautinių varžybų patirtį Hubertui Kalinauskui, buvo sunku kovoti dėl aukštesnių vietų. Jis liko 20 vietoje Laser Radial jachtų klasėje.
    Ateinantį savaitgalį Kaune vyks paskutinė oficiali šio sezono sportinio buriavimo regata - Tarptautinė regata „Rudens Vėjas 2016".
    Be Laser klasės „Žiemio" desantas Kaune pasipildys trenerio Mariaus Nagdasovo ir Šarūno Felenderio gausiu būriu jaunųjų Optimist klasės buriuotojų.