Mano GargždaiŠiandien prasideda Europos judumo savaitė

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Šiandien prasideda Europos judumo savaitė – tradicinė miestų akcija, kasmet rengiama rugsėjo 16–22 d. ir greitai išplitusi už Europos ribų. Iš viso prie šios didžiausios tvaraus judėjimo kampanijos pasaulyje yra prisijungę, šios dienos 9 val. duomenimis, 2 793 miestai iš 48 Europos, Afrikos, Šiaurės Amerikos ir Azijos valstybių.

 

Joje šiemet pirmą kartą dalyvauja visos 60 mūsų šalies savivaldybių. Jos organizuoja įvairiausius renginius – pradedant paspirtukų, dviratininkų varžybomis bei žygiais ir baigiant nuo automobilių „išlaisvintomis“ miesto zonomis. Aplinkos ministerija, šios kampanijos koordinatorė Lietuvoje, akcijai pasibaigus, kaip ir kasmet, apdovanos pačius judriausius.

Judumo savaitės kulminacija – rugsėjo 22-oji, kuri kasmet skelbiama Diena be automobilio. Tą dieną miestiečiai raginami bent dienai pamiršti savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai draugišką, susisiekimo būdą – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku, riedučiais, viešuoju transportu ir pan. Šiemet Dienos be automobilio proga net šešiose šalies savivaldybėse (diena pasirinktinai) visuomenė viešuoju transportu visą dieną galės važinėti nemokamai: rugsėjo 18 d. – Kėdainių r., rugsėjo 20 d. – Trakų r., Marijampolės, Radviliškio r., Jurbarko r. ir Klaipėdos m., rugsėjo 22 d. – Vilniaus m. (turint galiojantį vairuotojo pažymėjimą) savivaldybėse.

Pagrindinis Europos judumo savaitės tikslas – skatinti miestus bei savivaldybes diegti ir populiarinti „žaliąsiasׅ“ transporto priemones, kviesti gyventojus jomis naudotis ir atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 331 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,