Mano GargždaiAtvertos durys į Erasmus+ projekto pasaulį

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Mokyklos nuotr. Mokyklos nuotr.

2019 metų gruodžio 15 d. Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinės mokyklos 4–5 klasių mokiniai su mokytojomis Viktorija Pilibaitiene ir Aurika Papieviene išvyko į pirmąjį Erasmus+ projekto „A cultural heritage, a great future“ mobilųjį vizitą Ispanijoje.

 

Erasmus+ projekto „A cultural heritage, a great adventure“ tikslas – plėsti mokinių žinias bei skatinti juos naudotis visais turimais ištekliais, jog ateityje gautų iš jų naudos bei neišvyktų į kitus miestus bei kitas šalis.

Todėl projekto metu sutelkiamas dėmesys į turizmo plėtrą rajone, žemdirbystę ir gyvulininkystę, gamtinių išteklių panaudojimą. Šiame projekte be Kretingalės mokyklos komandos dalyvauja mokytojai ir mokiniai iš Ispanijos, Italijos, Graikijos, Rumunijos ir Turkijos.

Su dideliu nekantrumu ir nerimu, bet tuo pačiu džiugesiu išvykome į pirmąjį mobilų vizitą Ispanijoje. Atlaikę du skrydžius, ilgą kelionę autobusu iki vietos, buvome labai laimingi. Mokiniai apsigyveno ispanų šeimose, kur turėjo galimybę pažinti tikrąją ispanų kultūrą, papročius, patobulinti ne tik bendravimo įgūdžius, bet ir anglų kalbos žinias.

Mokiniai su vaikais iš kitų bendradarbiaujančių šalių gyveno Estremadūros autonominiame regione esančiame Monroy miestelyje, ten pat lankė ir vietinę mokyklą. Mobilaus vizito metu visi patyrėme neišdildomų įspūdžių. Vykome į ekskursijas Kaserese, Meridoje, Madride, aplankėme senovinę etnografinę sodybą, gražiausius kraštovaizdžius, pilis, bažnyčias, susipažinome su šiam regionui būdingais tradiciniais amatais, šokiais, dainomis, maisto kultūra.

Labai džiaugiamės tapę Erasmus + projekto dalimi, savo gyvenimą ir akiratį praturtinę naujomis patirtimis. Po 5 kelionės po Ispaniją dienų ir dar 2 dienų skirtų skrydžiams ir kelionei į namus jautėmės pavargę. Pavargę ne tiek fiziškai, kiek nuo įspūdžių ir gerų emocijų patirtų svečioje šalyje. Dar ilgai atmintyje išliks choleriškas ispanų temperamentas ir svetingasis „Hola“ .

Projektas yra finansuojamas iš Erasmus+ programos ir remiamas Europos Komisijos. Lietuvoje programą administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

 

Mokytojų nuotraukos:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 171 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,