Antrą kartą nepavyko įveikti „Sūduva-Mantinga“ krepšininkų – jie per žingsnį nuo finalo ketverto

Nugalėtojų gretose ryškiausiai spindėjo Šarūno Beniušio žvaigždė. V. Kuralavičiaus nuotr. Nugalėtojų gretose ryškiausiai spindėjo Šarūno Beniušio žvaigždė. V. Kuralavičiaus nuotr.

15-os taškų deficitą panaikinusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ priartėjo prie NKL – VIKINGLOTTO finalo ketverto.

Povilo Šakinio auklėtiniai antrosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse išvykoje 86:75 (14:29, 21:13, 25:22, 26:11) palaužė „Gargždų“ krepšininkus.

Pirmąjį serijos iki 3 pergalių mačą Marijampolėje 78:72 laimėjo „Sūduva-Mantinga“ ir šiuo metu pirmauja 2-0.

Iki rungtynių pabaigos likus 6 minutėms „Gargždai“ turėjo trapų pranašumą (69:66), tačiau svečiai galingai spurtavo 10:0 ir likus 3 minutėms pirmavo 7 taškais (76:69).

Netrukus Mantas Ruikis pelnė 5 taškus paeiliui ir priartino šeimininkus iki vieno metimo (74:76), tačiau 10:1 rungtynes uždariusi „Sūduva-Mantinga“ iškovojo pergalę (86:75).

Lemiamą ketvirtį marijampoliečiai laimėjo 26:11.

Nugalėtojų gretose ryškiausiai spindėjo Šarūno Beniušio žvaigždė. Aukštaūgis per 22 minutes pelnė 25 taškus (9/10 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud.), atkovojo 9 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus.

Puolėjui tai buvo geriausios sezono rungtynės.

„Gargždų“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo M. Ruikis, surinkęs 19 taškų (2/4 dvit., 4/9 trit., 3/3 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, 5 išprovokuotas pražangas ir 23 naudingumo balus.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje po Eimanto Žiliaus baudos metimų įgijo 15 taškų pranašumą (29:14).

Išgirdę pavojaus varpus, marijampoliečiai atsigavo ir jų spurtas 11:2 prieš ilgąją pertrauką leido sumažinti skirtumą iki 4 taškų (35:39).

Trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo atkarpa 7:1 ir po Ernesto Bružo tritaškio įgijo 9 taškų pranašumą (49:40), tačiau per likusį ketvirčio laiką geriau sužaidę marijampoliečiai po Tautvydo Kliučinyko tolimo metimo sumažino atsilikimą iki 4 taškų (60:64).

Trečiasis serijos mačas kovo 19-ąją bus žaidžiamas Marijampolėje.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 19 (4/9 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Ernestas Bružas 13 (3/5 trit., 5 rez. perd., 5 kld.), Oskaras Pleikys 12 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), Modestas Kumpys 10 (2/5 trit., 6 atk. kam.), Jonas Dumašius 8 (4/8 dvit., 3 per. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 25 (9/10 dvit., 9 atk. kam., 2 blok., 38 naud.), Edvinas Jezukevičius 15 (6/7 baud.), Rokas Stankevičius 12 (2/2 trit., 5 atk. kam.), Justas Nausėdas 10, Tautvydas Kliučinykas 8 (2/6 trit., 5 atk. kam.), Jonas Zakas 7.