Svajonė baigėsi ketvirtfinalyje: Lietuva – be medalių ir kelialapio į olimpiadą

(1 balsas)
Basketnews.lt nuotr. Basketnews.lt nuotr.

Po septynerių metų pertraukos į ketvirtfinalį sugrįžusi Lietuvos rinktinė nesugebėjo jo peržengti. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Maniloje 68:87 (25:24, 13:25, 17:24, 13:14) neatsilaikė prieš Serbijos krepšininkus.

Mūsiškiai čempionatą tęs kovodami dėl 5-8 vietų, tačiau tai nieko nelems. Tiesioginio kelialapio į olimpines žaidynes iškovoti šansų nebėra, o vieta olimpinėje atrankoje jau užsitikrinta.

Tuo metu Serbija pusfinalyje kausis su Kanados ir Slovėnijos poros nugalėtoja.

Susitikimą dėl kojos traumos praleido Eimantas Bendžius. Puolėjas skausmus pajuto dar anksčiau, o įsibėgėjus mačui su JAV dar prieš ilgąją pertrauką paliko komandos suolą, bet vėliau tęsė rungtynes.

Lietuviai rungtynes vėl pradėjo karšti – pataikė pirmus 4 tritaškius, o pirmąjį kėlinį baigė su 5 tolimais metimais iš 7. Visgi serbai turėjo savų atsakymų puolime ir neleido mūsiškiams nutolti, po pirmųjų 10 minučių 25:24 pirmavo Lietuva.

Antrajame ketvirtyje Maksvyčio kariaunos taikiklis nusimušo – pro šalį skriejo visi 7 tolimi metimai. Asmeninį šou kurti pradėjęs Bogdanas Bogdanovičius inicijavo varžovų spurtą, kuris į ilgąją pertrauką leido išeiti pirmaujant 49:38.

Serbų žvaigždė antrajame kėlinyje sumetė 10 taškų, o išvis per pirmąją mačo pusę pelnė 18 taškų (6/7 dvit., 2/3 trit.).

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo spurtu 9:3 ir po Roko Jokubaičio dvitaškio priartėjo iki 5 taškų, tačiau tuomet Stefanas Jovičius smeigė tris tolimus metimus, Bogdanovičius, Nikola Jovičius, Aleksa Avramovičius ir Marko Guduričius pridėjo po dvitaškį, serbai nutolo rekordiniu 18 taškų pranašumu – 69:51.

Lemiamame kėlinyje Serbija ir toliau rodė savo jėgą, o po dviejų Filipo Petruševo tritaškių paeiliui pradėjo triuškinti lietuvius – 82:57. Mūsiškiams grįžti į rungtynes nebepavyko.

46,4 proc. taiklumu tritaškius iki šio mačo metę lietuviai šiandien pataikė 9 iš 28 (32 proc.). Tuo metu serbai sumetė 9 iš 22 (41 proc.). Jie taip pat laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (33 prieš 28) bei prarado beveik dvigubai mažiau kamuolių (8 prieš 15).

Lietuviams Tadas Sedekerskis per 26 minutes pelnė 14 taškų (3/4 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 naudingumo balą.

Serbijos gretose rezultatyviausias buvo Bogdanovičius, kurio sąskaitoje per 27 minutes buvo 21 taškas (7/9 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 25 naudingumo balai.

Lietuva: Tadas Sedekerskis 14 (2/4 trit., 9 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 13 (2/4 trit., 9 rez. perd.), Ignas Brazdeikis (2/5 trit.) ir Jonas Valančiūnas po 11, Margiris Normantas 8 (4 rez. perd.).

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 21 (7/9 dvit., 2/4 trit., 25 naud.), Filipas Petruševas 17 (4/5 dvit., 3/3 trit., 6 atk. kam.), Stefanas Jovičius 11 (3/5 trit., 5 rez. perd.), Nikola Milutinovas (4/8 dvit., 5 atk. kam.) ir Marko Guduričius (5/7 baud., 6 rez. perd.) po 9, Nikola Jovičius ir Aleksa Avramovičius (4 per. kam.) po 8.