Mano GargždaiNetrukus į Klaipėdos gatves turėtų grįžti maršrutiniai taksi

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr. Asociatyvi Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

Maršrutiniai taksi į Klaipėdos gatves turėtų grįžti jau artimiausiomis dienomis. Šiuo metu Savivaldybės administracija yra paskelbusi konkurencingą vežėjų parinkimo procedūrą ir netrukus planuoja pasirašyti laikinąsias sutartis su 6, 8 ir 9 maršrutuose dirbsiančiais vežėjais. Tuo pat metu aplinkybes, kodėl Klaipėdoje laikinai nutrūko šios paslaugos teikimas, aiškinsis Savivaldybės tarybos sudaryta laikinoji komisija. Sudaryti tokią komisiją pasiūlė Klaipėdos meras.

 

„Svarbu, kad situacija būtų išnagrinėta objektyviai ir visapusiškai. Tai, kad šiuo metu kalbama apie naujų sutarčių sudarymą, man yra pakankama indikacija, kad sprendimą, realu, buvo įmanoma rasti ir anksčiau, kad galimai nebuvo padaryta viskas, jog maršrutinių taksi paslaugos teikimas laikinai nenutrūktų. Komisija turės įvertinti visus dokumentus, išsiaiškinti ir įsigilinti į visas aplinkybes, nustatyti, kokie veiksmai turėjo būti atlikti ir kokia institucija ar institucijos atsakingos už paslaugos tęstinumo neužtikrinimą“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Komisijoje dirbs 7 nariai – visų Savivaldybės tarybos frakcijų bei frakcijoms nepriklausančių tarybos narių atstovai, pirmininkė – mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė. Komisija savo išvadas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai ir merui turi pateikti iki spalio 2 d.

Žinia, 6, 8 ir 9 maršruto mikroautobusai mieste nevažinėja nuo rugsėjo 5 d. Sutartys su vežėjais galiojo iki rugsėjo 4 d. Savivaldybei nebesudarius naujų sutarčių paslaugos teikimas laikinai nutrūko. Šiuo metu Savivaldybės administracija yra paskelbusi konkurencingą vežėjų parinkimo procedūrą maršrutinių taksi paslaugai minėtuose maršrutuose laikinai teikti. Iki šios dienos, ketvirtadienio, 16 val. dar laukiama vežėjų pasiūlymų. Savivaldybės administracijos atstovų teigimu, jei procesas vyks sklandžiai, sutartis su vežėjais bus galima pasirašyti dar šios savaitės pabaigoje arba kitos savaitės pradžioje, tad iškart po to maršrutiniai taksi turėtų grįžti į miesto gatves.

Laikinosios sutartys galios, kol mieste pradės dirbti į bendrą viešojo transporto sistemą integruoti maršrutiniai taksi. Šiuo metu vyksta konkursinės procedūros vežėjams parinkti, procesas jau arti pabaigos, planuojama, jog nauji maršrutiniai taksi į gatves išriedės po naujųjų metų. Šie maršrutiniai taksi bus nauji, žemagrindžiai, juose galios ir naujos rūšies elektroniniai bilietai, kurie taip pat suteiks galimybę važiuoti didžiaisiais autobusais.

Tokios permainos ne tik užtikrins naują kokybę bei geresnį susiekimą, bet ir skatins maršrutinių taksi vairuotojus nepažeidinėti Kelių eismo taisyklių paimant ar išleidžiant keleivius. Konkursą laimėjusioms įmonėms bus mokama pagal nuvažiuotą ridą, o ne pagal pervežtų keleivių skaičių, tad vairuotojai nebebus suinteresuoti sustoti draudžiamose vietose.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 250 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,