Mano GargždaiVėžaičių lopšelyje-darželyje – etninės kultūros savaitės renginiai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Renginio akimirka. T. Pagojienės nuotr. Renginio akimirka. T. Pagojienės nuotr.

Vėžaičių lopšelio-darželio bendruomenė praėjusią savaitę džiaugėsi etninės kultūros projekto metu organizuotomis veiklomis, pagal Klaipėdos rajono etninės kultūros plėtros programą.

 

Projekto tikslas – tenkinti vaiko poreikį pažinti ir perimti tautos kultūrą, savo krašto folklorą bei ugdyti kūrybiškumą, savo tautos meną mylintį žmogų. Šiam tikslui įgyvendinti visą praėjusią savaitę darželio auklėtojos vykdė įvairias veiklas. Popietės „Svečiuose pas močiutę“ metu visų grupių vaikai mėgavosi pietumis iš molinių indų, valgė mediniais šaukštais, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, dalyvavo popietėje-lėlių spektaklyje „Žemaitiškos skaičiuotės“; nešė senovinius rakandus parodai „Molio Motiejukas“.

Ketvirtąją projekto dieną darželyje vyko respublikos ikimokyklinių įstaigų pedagogų metodinė diena „Tuo skrynelie pasakelė“. Projektą vainikavo vakaronė su folkloriniu ansambliu „Kvėitys“, kurioje šoko ir dainavo visa darželio bendruomenė. Nepamiršome, kad 2017 m. – Tautinio kostiumo metai, todėl viso projekto metu auklėtojos puošėsi žemaičių ir Mažosios Lietuvos tautiniais kostiumais.

Retas šiuolaikinis tėvas ar, tuo labiau, vaikas domisi senaisiais lietuvių liaudies papročiais, amatais, tautosaka. Todėl su šiais kasmetiniais, jau tradicija tampančiais, etninės kultūros savaitės renginiais sieksime uždegti norą pamėgti liaudies dainą, šokį, senovės amatą, pasaką ne tik vaikus, bet ir jų artimuosius.

 

Renginio akimirkos – T. Pagojienės nuotraukose:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 263 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,