Mano GargždaiMaisto tendencijos: valgoma tikra žemė ir vabzdžių skanėstai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Drąsesni restoranai į meniu įtrauks tarakonus šokolade, lervų pabarstukus ant salotų ir vabzdžių batonėlius, prognozuoja maisto kokybės vadovas. Asociatyvi Corbis nuotr. Drąsesni restoranai į meniu įtrauks tarakonus šokolade, lervų pabarstukus ant salotų ir vabzdžių batonėlius, prognozuoja maisto kokybės vadovas. Asociatyvi Corbis nuotr.

2014 metais restoranų verslas, anot maisto pramonės specialistų ir tendencijų prognozuotojų, turėtų pasipildyti holografiniais virėjais, išmaniaisiais peiliais ir vabzdžių batonėliais.

 

 Pasak UAB Amber Food maisto kokybės vadovo Algirdo Furmanavičiaus, kitais metais nieko nenustebinsi pasiūlęs špinatinių kopūstų ledų ar gerai paruoštos tikros žemės sriubos.

Technologijų amžiuje maistas ir inovacijos žengia koja kojon - net paprasti močiutės kotletai dabar gaminami ir patiekiami kitaip. Maisto tendencijų prognozuotojai skelbia, kad kitais metais jau bus galima įsigyti mėgstamą patiekalą, įpakuotą į valgomą tarą ar visą informaciją apie produktą sužinoti vien iš jo QR kodo, - sako Amber Food“ maisto kokybės vadovas A. Furmanavičius. - Greitas maistas taps dar greitesniu" dėl specialių programėlių telefone, o žalio" maisto sąvoka aprėps ne tik pagrindinius patiekalus, bet ir desertus.

 

Sveika tampa dar sveikiau

Pasak maisto tendencijų specialistų, pasaulį užkariavusi sveiko maisto mada taps dar sveikesnė", nes pyragėliai - vakar dienos hitas. Iš proto visus vedę keksiukai užleidžia vietą natūraliems, iškart gaminamiems ledams ir daržovių batonėliams. Jau dabar žmonės stengiasi vartoti daugiau šviežių sulčių, produktus kuo mažiau termiškai apdoroti, į savo racioną įtraukia vis daugiau daržovių. Kitais metais nieko nestebins ledai, pagaminti iš špinatinių kopūstų, super naujiena taps tefas - abisininė posmilgė, iš kurios kepama etiopiška duona, o kalafioras grįš ant vaišių stalo ir tiesiogine prasme suspindės visomis vaivorykštės spalvomis,  - sako A. Furmanavičius.

Restoranų klientai ims rūpintis ne tik savo, bet ir vaikų sveika mityba, todėl vis dažniau greito maisto užkandžius keis sveikesni, mažiau riebalų turintys patiekalai. Pasak Amber Food" maisto kokybės vadovo, vaikų mėgstamas bulves fri keis krosnyje keptos bulvių puselės, daržovių ir vaisių kokteiliai, jogurtai, įvairių grūdų košės, gazuotus vaisvandenius - natūrali gira.

 

Geras blogas“ maistas

Stebėdami savo restoranų klientų įpročius supratome, kad žmonės tapo reiklesni maistui: jų nebetenkina užšaldyti ir pakartotinai pašildyti produktai - klientai lengvai atskiria šviežią, restorano virtuvėje gamintą patiekalą, - sako A. Furmanavičius. - 2014 metais picos, sumuštiniai nebebus blogo“ maisto atitikmeniu, nes jų gamybai bus naudojami ne pusfabrikačiai, bet kokybiški produktai. Reaguodami į maisto tendencijas, savo restoranų svečius pratinsime prie kitokio greito“ maisto: kokybiškesnio, gaminto tik užsakius, su krosnyje, ne mikrobangų krosnelėje, kepta bandele ir natūralia mėsa. Juk sumuštinis - nebūtinai beverčio, tuščių kalorijų atitikmuo.

 

Umami skonis

Europiečiai žino keturis skonius: rūgštų, saldų, aštrų ir sūrų, o štai japonai turi ir penktą skonį, kuris išvertus skambėtų umami. Jį sunku apibūdinti, bet patiekalai su umami yra aiškesnio, sodresnio skonio. Jį sudaro glutamo rūgšties junginiai, kurie randami tam tikros rūšies sūriuose, grybuose, sojų padažuose. 2014 virtuvės šefai daugumai patiekalų suteiks ir penktą - umami – skonį, - sako maisto kokybės vadovas. Pasak jo, Tokijo restoranas Ne Quittez Pas“ jau metus siūlo patiekalus, pagardintus žeme. Tai ne jos atitikmuo iš kitų produktų, norint dekoruoti maistą, bet tikra, iš 10 metrų gilio kasama žemė, kurios skonis - umami.

 

Vabzdžių meniu

Senkant žemės resursams ir didėjant žmonijos populiacijai, vis sunkiau ir brangiau tampa maisto pramonei auginti gyvulius bei augalus. Pasak prognozių, šiais metais Azijos šalių patirtį valgant vabzdžius perims ir Europa. Vabzdžiuose yra iki 15 proc. daugiau geležies nei špinatuose ir tiek pat B grupės vitaminų, kaip lašišoje. Drąsesni restoranai į meniu įtrauks tarakonus šokolade, lervų pabarstukus ant salotų ir vabzdžių batonėlius.

 

Protingi peiliai

Dar šiais metais inovatyvūs virtuvės šefai naudosis protingais“ virtuvės peiliais, kurie galės iškart nustatyti, ar produktuose yra pesticidų, pavojingų bakterijų, parodyti vertingų medžiagų kiekį ir spinduliuos neigiamus jonus, kurie padės patiekalą ilgiau išlaikyti šviežiu.

 

Holografiniai virėjai

Atrodo, kad netrukus nebereikės pirkti receptų knygų, o norimų patiekalų paslapčių namie mokys asmeniniai holografiniai virėjai,  - juokiasi A. Furmanavičius. - Specialus prietaisas jūsų virtuvėje suprojektuos norimo virtuvės šefo hologramą, kuri padės paruošti jūsų pageidaujamą patiekalą. Atrodo, 2014 metais nebeliks jokių kliūčių gaminti taip, kaip Jamie Oliveris“.

 

UAB Amber Food" valdo 25 picerijas Charlie pizza", 8 blynines La Crepe", 7 restoranus Katpėdėlė", 3 restoranus Carskoje Selo", barų zonas Žalgirio Arenoje, kavos ir ledų kavinę Ice Cafe". Latvijoje nuo 2011 metų atidarytos 3 picerijos Charlie pizza".

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 147 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,