Logo
 Spausdinti šį puslapį

Gerumas iš pelenų kelia šeimos namus

Įvertinkite šį įrašą
(7 balsai)

Gargždiškė Valerija Birutė Kiaulakienė šiomis dienomis iš artimųjų ir pažįstamų tik ir girdi: „Birute, tu stipri, ir iš pelenų savo gyvenimą prikelsi.“ Moters rūpestis iš tiesų yra savųjų namų, prieš savaitę sudegusių saulėtą popietę Pušų gatvėje, atstatymas.

Kasdien ji patiria pažįstamų ir nepažįstamų žmonių gerumą. Į jos kiemą suka draugai, darbinius rūbus velkasi ir bent po kelias valandas sudegusiame name darbuojasi Gargždų bendruomenės nariai.

Kaimynai sudėjo pinigų už kuriuos moteris prieš porą dienų įsigijo kelioninį vagonėlį . Jis stovi kieme, ten galima persirengti, pernakvoti, susidėti daiktus ir užrakinti duris.

Gargždų bendruomenė tuoj pat atrado ir  Birutės kieme pastatė palapinę. Ten moteris gali pasislėpti nuo vėjo, papietauti. Palapinėje stovi stalas ir kelios kėdės, sudėti maisto produktai.

 

Išgelbėjo angelai

„Matyt per gyvenimą nebuvau pats blogiausias žmogus, kad tiek žmonių man šiandien padeda“, - lyg tarp kitko prasitaria V.B. Kiaulakienė, kalbėdamasi su naujienų portalo „Mano Gargždai“ žurnalistais.

Moteris atostogavo pas draugę Vokietijoje, kai Gargždus apskriejo žinia apie Pušų gatvėje degantį namą.

Atvira nesutramdoma liepsna namas degė daugiau nei valandą.

„Gerai, kad buvo diena, kad nebuvo vėjo, - atsidūsta gargždiškė. – Gerai, kad žmonės pamatė, kad operatyviai atvažiavo gaisrininkai, galėjo būti kaip Švėkšnoj, galėjo liepsna išplisti ir į daržinę, ir į kaimynų namus“, - tarsi dėkodama pasakoja V.B.Kiaulakienė.

Savo kieme, prie šalia šulinio išdėliotų aprūkusių puodelių, žvakidžių, ugnies paliesto, tačiau taip ir nesudegusio švento paskutinės vakarienės paveikslo, paveldėto iš tėvų, V.B.Kiaulakienė stebisi, kad tų kambarių, kuriuose kabojo kitas šventas paveikslas ir buvo sudėliotos angeliukų skulptūrėlės, kurias ji per pastaruosius metus buvo pamėgusi, ugnis taip ir nepalietė.

„Ką norit, tą sakykit, bet vienintelis kambarys, kuriame angeliukai buvo sudėti, ugnies liko nepaliestas. Dabar jame su dukra ir žentu įsitaisėme – pasidėjome sulankstomas loveles ir galime miegoti.  Ir kitas kambarys, šalia, ant kurio sienos kabojo nutapytas Jėzaus atvaizdas taip ir liko nesudegęs. Liepsna buvo arti, tačiau paveikslas net neaprūko. Ir vonia liko visai nepaliesta“, - džiaugėsi gargždiškė.

Dabar ji svajoja kaip nors, pamažėle, atstatyti savo šeimos namus.

 

Reikia pagalbos

„Nuvažiavau į kapines, apsikabinau tėvelio paminklą ir raudodama atsiprašiau, kad nepavyko išsaugoti šeimos namų. Pažadėjau namus atstatyti“, - vienintelę akimirką pravirksta moteris ir tuoj pat suka kalbą šalin.

Ji yra gargždiškė nuo gimimo, namelį Pušų gatvėje perstatė jos tėvai. Prieš keletą metų V.B.Kiaulakienė su vyru namuką suremontavo – apšiltino, pakeitė langus, atnaujino kambarius. Rugsėjo pabaigoje moteris užsakys šv.Mišias minėdama vyro mirties dvejų metų sukaktį. Liepos 6-ąją gargždiškė švęs 65-ąjį gimtadienį.

„Mano pareiga yra išsaugoti šeimos namus. Čia gyveno mano tėvai, čia visi mano, mano vaikų vaikystės prisiminimai“, - atsidūsta ji.

V.B.Kiaulakienė džiaugiasi, kad prieš porą metų sudėtos į seną lagaminą ir perneštos į daržinę, po gaisro išliko šeimos nuotraukos. Labiausiai jai gaila visą gyvenimą kartu su vyru kauptos knygų kolekcijos. Knygų moteris turėjo daugiau nei 1500. Dalis jų, išsilydžiusiais viršeliais, daugiau ar mažiau sugadintos dabar yra daržinėje. Kai kurios dar bus tinkamos skaityti.

Moteris neslepia, kad jos šeimos namus uždegė sūnus.

„Jis pats prisipažino. Nežinau, ką pasakyti. Po to, kai jis 11 metų sėdėjo kalėjime, o aš kas mėnesį, kaip kokią algą siunčiau jam po kelis šimtus litų maistui, štai taip jis man ir atsidėkojo. Visos mano, mano šeimos, giminių pastangos sugrąžinti jį į tikrą gyvenimą buvo bergždžios“, - neslepia moteris.

V.B.Kiaulakienė yra Gargždų bendruomenės valdybos narė. Nors bendruomenė surėmė pečius, kad padėtų gargždiškei išsikapstyti iš užklupusios bėdos, vien jos narių pastangų gali neužtekti. Todėl bendruomenė kviečia pagelbėti moteriai taip, kaip kas gali. Valerijos Birutės Kiaulakienės banko sąskaitos numeris „Swedbanke“ yra LT457300010007744308, telefono numeris – 8 676 37199

 

Daugiau fotografijų Arūno Stapono fotoreportaže:

Paveikslėlių galerija

Susiję įrašai (pagal žymę)

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,