Mano Gargždai„Vaivorykštėje“ vyko penktoji konferencija „Matematika už lango“

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Konferencijos dalyviai. Gintauto Našlėno nuotr. Konferencijos dalyviai. Gintauto Našlėno nuotr.

Kartais sunku patikėti, jog matematiką lengva atrasti mus supančioje aplinkoje. Tačiau jau penktą kartą šį faktą Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje patvirtina konferencijos „Matematika už lango“ dalyviai.

 

Šiais metais kovo 13 dieną į mokytojos metodininkės Dalios Bendikienės ir Klaipėdos rajono matematikos mokytojų metodinio ratelio pirmininkės Aldonos Matulaitienės organizuojamą renginį susirinko mokiniai iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos, Hermano Zudermano gimnazijos, „Varpo“ gimnazijos, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos, Palangos senosios gimnazijos, Viešosios įstaigos „Vaivorykštės takas“ gimnazijos, Kretingalės pagrindinės mokyklos ir Plungės rajono Kulių gimnazijos.

Tokia didelė dalyvių gausa rodo, jog domėjimasis matematika vis auga. Daugybė įvairiausių temų: tautiniai rūbai, maisto gaminimas, šokis, muzika, sportas, azartiniai žaidimai, kompiuterinė grafika... Ne vieno dėmesį prikaustė Monikos Bambalaitės (IIIa klasė) ir Dainiaus Jančausko (IIIa klasė) bei Eriko Sokolovo (IVb klasė) darbai. Monika ir Dainius pristatė savo mėgstamas sporto šakas – tinklinį ir krepšinį. Kamuolių dydis, žaidėjų skaičius, aikštelės išmatavimai – visa tai tik įrodo, kad sporte matematikos yra labai daug. Savo projekte „Azartinių žaidimų teorija“ abiturientas Erikas sudomino tuo, jog pateikė informaciją apie visiems gerai žinomus žaidimus bei papasakojo apie tai, kokiomis teorijomis remiasi profesionalūs azartinių žaidimų žaidėjai.

Gerų pristatymų pamatėme ne tik iš savo gimnazijos mokinių, tačiau ir iš kitų – dar konferencijos pradžioje žiūrovus sudomino Palangos senosios gimnazijos antrokas Dovydas Žemaitaitis, pristatydamas darbą „Kompiuterinė grafika“. Vaikinas ne tik paanalizavo šią temą, bet ir parodė savo jau atliktus darbus.

Konferenciją pirmą kartą stebėjo viešnios: Klaipėdos universiteto mokslų daktarė Laura Šaltytė-Vaisiauskė ir lektorė doktorantė Marta Karaliutė. Taip pat atvyko ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Jurevičienė, kuri renginio pabaigoje visiems dalyviams įteikė padėkas bei, jos nuomone, geriausius projektus pristačiusius apdovanojo Švietimo skyriaus dovanėlėmis.

Konferencija „Matematika už lango“ paįvairina matematikos mokyklinę programą, kuri retkarčiais vien skaičiuojant įgrysta. Tai puikus būdas suprasti, jog matematika yra ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų. Be to, žiūrovai bei dalyviai praplečia savo akiratį. Taigi galime daryti išvadą, jog tokia mokymosi forma leidžia kūrybingiau pritaikyti skaičių mokslą savo aplinkoje.

Matematikų konferencija – graži įžanga į „Vaivorykštės“ gimnazijos 30-mečio minėjimo renginių ciklą.

 

Renginio akimirkos – Gintauto Našlėno nuotraukose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 114 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,