Mano GargždaiAutomobilio nuomos užsienyje rebusas: kaina – ne pagrindinis kriterijus

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Dažnas savarankiškai planuotų atostogų užsienyje palydovas – nuomotas automobilis. Tačiau kad tokio sprendimo vėliau netektų gailėtis, o po kurio laiko jis nevirstų netikėtais finansiniai nuostoliais, draudikai pataria renkantis nuomos pasiūlymą atsižvelgti ne tik į kainą.

 

Vien vairuotojo pažymėjimo nepakanka

„To, kad turite vairuotojo pažymėjimą ir mėgstate vairuoti – ne visada pakanka tam, jog jums būtų patikėtas automobilis. Visų pirma, dalis kompanijų riboja amžių, nuo kurio galite vairuoti nuomotą automobilį, kartais reikalauja bent kelių metų vairavimo stažo. Kai kur, pavyzdžiui Prancūzijoje, kartais to negali padaryti jaunesni nei 21-erių ar net 23-ejų metų amžiaus asmenys. Automobilį taip pat vargu ar pavyks išsinuomoti neturint kredito kortelės. Šiuos dalykus būtina žinoti ir įsivertinti iš anksto“, – sako draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Įsitikinus, kad automobilį išsinuomoti pavyks, vienas pagrindinių pasirinkimo kriterijų tampa kaina. Tačiau specialistas pataria neapsigauti ir ne tik detaliai išsiaiškinti, kokia ji tiksliai bus, iš ko susideda, bet ir tinkamai pasirinkti automobilį pritaikytą būtent jūsų kelionės poreikiams.

„Suma, kurią pirmiausia pamatote mašinų nuomos paieškos puslapiuose, toli gražu nereiškia, kad tiek ir sumokėsite. Atidžiai perskaitykite sąlygas – ar į pateiktą kainą įskaičiuotas automobilio draudimas, koks jis, ar jus tenkina jo sąlygos? Ar jau įtraukta papildoma įranga, pavyzdžiui, vaikiška kėdutė, navigacijos įranga, jei tokią užsisakėte. Pasižiūrėkite, ar neteks atskirai mokėti už kelis vairuotojus, ar nėra apribota automobilio rida. Taip pat užfiksuokite, kokia taikoma degalų bako politika, ar nėra grąžinimo mokesčio. Ir, kad ir kaip kurioziškai tai beskambėtų, įsitikinkite, kad ekrane matote sumą už visą nuomos laikotarpį, o ne vienos dienos įkainį“, – aiškina specialistas.

 

Užfiksuokite automobilio būklę

Jeigu apsisprendžiama nuomotis automobilį, pirmas veiksmas atvykus į nuomos punktą jo pasiimti, taip pat ir grąžinant, turėtų būti išorės bei vidaus nufotografavimas, kad nebūtinai pagrįstos nuomotojų pretenzijos nepasivytų vėliau.

„Nuomojantis automobilį pirmiausia rekomenduočiau ne pasirašyti sutartį ir tada pasiėmus raktelius skubėti prie automobilio, bet pirmiausia realiai apžiūrėti transporto priemonę, įvertinti jos būklę, pasidaryti išorės bei vidaus nuotraukų, jei yra nubrozdinimų, įlenkimų, kitų defektų, juos iš karto fiksuoti sutartyje. Ir tik tada pasirašyti nuomos sutartį. Dažniausiai būna pažeidžiami ar apibraižomi bamperiai, durelės, veidrodėliai, nubrozdinami slenksčiai, į kuriuos paprastai mažiausiai kreipiama dėmesio“, – atkreipia dėmesį ekspertas

Pasak A. Žiukelio, fotografuoti reiktų iš visų pusių, taip pat iš priekio ir galo, užfiksuoti, kokios būklės yra salonas. Nemažiau svarbu iš karto patikrinti ar užsisega visi saugos diržai, patikimai veikia navigacijos įkroviklis.

„Jeigu automobilių nuomos bendrovė turėtų priekaištų, jums reikėtų turėti įrodymų, kad pažeidimai atsirado ne dėl jūsų kaltės ir tokios būklės automobilį jau perėmėte. Taip pat atidžiai užfiksuokite ir tai, kokios būklės automobilį grąžinate, užsitikrinkite, kad nemalonumai jūsų nepasivys vėliau“, – teigia ekspertas.

 

Kaina – ne pagrindinis kriterijus

Renkantis automobilį nuomai būtina įvertinti ne tik kainą, bet ir ekipažo dydį, kartu keliaujančių vaikų skaičių, bagažo kiekį ir apimtis, taip pat – šalies, į kurią vykstate gamtines sąlygas, eismo kultūrą ir savo vairavimo įgūdžius bei profesionalumą.

„Renkantis automobilį labai objektyviai įvertinkite, kiek daiktų esate pasiėmę su savimi, taip pat – kiek žmonių nuolat važiuos automobilyje. Žinokite, kad net jei automobilis ir yra penkiavietis, bet ketinate juo nuvažiuoti nemenkus atstumus, važinėti kelias dienas ar net savaites, penkiese visgi nebus patogu. Galbūt automobiliu norėsite gabenti, pavyzdžiui, dviračius ar kitą aktyviam laisvalaikiui reikalingą įrangą. Apie būtinybę gauti dviračių laikiklius, stogo bagažinę būtinai reikia pažymėti automobilių nuomos kompanijai, o paimant automobilį – įsitikinti, kad viskas yra pateikta“, – primena specialistas.

Už automobilio talpumą nemažiau svarbus ir adekvatus jo galingumo pasirinkimas bei tinkamas geografinių ir gamtos sąlygų įvertinimas.

„Mažas, manevringas, nelabai galingas ir tuo pačiu taupus automobilis gali būti puikus pasirinkimas intensyviame Europos didmiestyje, tokiame kaip Roma ar Paryžius. Tačiau nepakankamai galingu automobiliu išvykus keliauti po Izraelį, Balkanus, Islandiją ar įspūdingo grožio Alpes tokio sprendimo galite pasigailėti supratę, jog kai kurios įkalnės tikrąja to žodžio prasme taps beveik neįveikiamos, o poreikis važiuoti bekele kelionę privers nutraukti visiškai neplanuotame taške“, – sako BTA ekspertizių skyriaus vadovas.

 

Įvertinkite, ar nuoma – geriausia išeitis

Paradoksalu, tačiau keliavimas laikomas stresą keliančiu užsiėmimu, nors stresą sukelia euforija. Žinoma, kad stresas sulėtina ir pablogina vairuotojo reakciją, gali lemti klaidingų sprendimų priėmimą, neleisti atsipalaiduoti ir išlaikyti koncentraciją.

„Vairuojant užsienio šalyse svarbu įvertinti vietos sąlygas. Galbūt teks važiuoti Vokietijos greitkeliais, galbūt mums neįprasta kelio puse ir dėl ko gali būti sunkiau susiorientuoti žiedinėse sankryžose ar posūkiuose. O galbūt ketinate apsilankyti transportu knibždančiame Europos didmiestyje, kuriame dėl vietos stokos net parkuojantis susiliečiama mašinomis. O gal jūsų maršrutas ves per serpentinus, kelius ir keliukai šalia skardžių, ant kurių krašto apmiršta širdis. Vairuoti turi būti patogu, todėl jei jaučiatės neužtikrinti, dvejojate ir prisibijote, galbūt verta apsvarstyti kitas keliavimo taktikas, galimybę naudotis viešuoju transportu, prisijungti prie organizuotos grupinės kelionės“, – sako A. Žiukelis.

Eksperto teigimu, kalbant apie užsienio šalis, pavyzdžiui, keliaujant Islandijoje sunku įsivaizduoti, kaip būtų galima geriau pažinti šią šalį be automobilio. Tuo tarpu Maltoje, kur, be kita ko, eismas vyksta kairiąja kelio puse, labai gerai išplėtota viešojo transporto sistema, kuria mielai naudojasi turistai.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 982 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,