Mano Gargždai„Mars Lietuva“ jubiliejuje – politikos ir verslo elitas

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)

Įmonės 20-ąjį jubiliejų švenčianti bendrovė „Mars Lietuva“ šįvakar į restoraną „Lijo“ šventinei vakarienei sukvietė savo partnerius – Klaipėdos rajone, uostamiestyje veikiančias įmones, Klaipėdos rajono savivaldybės politikus.

Į šventinį vakarą svečiai rinkosi nešini gėlėmis ir dovanomis. Verslininkai bendrovei nešė kieme sodinamus augalus, kambarines gėles, gesintuvą, katino atvaizdus.

Restoranas „Lijo“ iki 20 valandos yra uždarytas lankytojams.

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė Korporacinių reikalų skyriaus vadovas Ramūnas Severinas, šis šventinis vakaras yra uždaras visuomenei ir žiniasklaidai. Esą duoklę viešumui bendrovė atidavė padovanojusi 760-ąjį jubiliejų švenčiantiems Gargždams bronzinę katino skulptūrėlę, kuri puošia centrinės Klaipėdos gatvės alėją.

 

Pardavimai siekia 464 mln. litų

Šiemet Gargžduose įsikūrusi ir 20 metų veiklos Lietuvoje jubiliejų švenčianti UAB „Mars Lietuva“, pasaulinio garso koncernui priklausančios ir ėdalą naminiams gyvūnams gaminančios įmonės pardavimo apimtys pernai išaugo beveik 12 proc. ir pasiekė 464 mln. litų.

Apyvartos augimui didžiausią įtaką darė juntamas atsigavimas Vakarų Europos rinkose bei išaugę brangesnio, aukščiausios kategorijos ėdalo katėms pardavimai.

"Palyginti su 2011-aisiais, pernai Vakarų Europoje jautėsi akivaizdus pagyvėjimas, ypač aukštesnių kainų segmente. Pernai sparčiausiai eksportas augo į Vokietiją, Prancūziją ir Nyderlandus", - žiniasklaidai yra sakiusi „Mars Lietuva“ vadovė Aušra Žemaitienė.

Įmonė liūto dalį savo produkcijos išgabena į 21 Europos Sąjungos šalį, taip pat Šveicariją ir Norvegiją. Daugiausiai, net 40 proc. produkcijos, parduodama Jungtinei Karalystei.

 

Visoms šalies katėms – per parą

Bendrovės „Mars Lietuva“ darbuotojai apskaičiavo, kad norint pašerti visas Lietuvoje gyvenančias namines kates, reikėtų apie 200 tonų ėdalo. Tiek kačių ėdalo „Mars Lietuva“ gamykloje pagaminama per vieną parą.

2012 metais Gargžduose esančioje gamykloje pagaminta daugiau kaip 78 tūkst. tonų ėdalo naminiams augintiniams, t. y. 6 tūkst. tonų daugiau nei 2011 metais. Šiemet planuojama pagaminti 80 tūkst. tonų produkcijos.

Gargžduose įsikūrusi bendrovė „Mars Lietuva“  šiemet pateko į daugiausiai naudos šaliai ir jos gyventojams duodančių bendrovių dešimtuką. Į šį sąrašą bendrovė pateko kartu su tokiomis kompanijomis kaip „Maxima LT“, „Achema“ ir „Teo Lt“.

Tyrimą atlikęs savaitraštis "Veidas" įvertino įmonių sumokėtus mokesčius į valstybės biudžetą, darbuotojų skaičių ir naujas darbo vietas, atlyginimų vidurkį, eksportą, dalijimąsi uždirbtais pinigais su visuomene.

Bendrovėje „Mars Lietuva“ dirba apie 800 žmonių, daugelis jų iš Klaipėdos, Gargždų ir aplinkinių gyvenviečių.

Gamybai modernizuoti bei įvairiems aplinką tausojantiems projektams įgyvendinti pernai „Mars Lietuva“ investavo 19,6 mln. litų, t.y. beveik 6 proc. daugiau nei užpernai.

Pagrindiniai projektai buvo skirti esamų linijų modernizavimui, automatizavimui, energijos resursų taupymui, darbo aplinkos gerinimui, taip pat naujų įrengimų įsigijimui. Aplinkosaugos projektams „Mars Lietuva“ pernai skyrė daugiau kaip 1 mln. litų.

„Mars, Incorporated“ į Lietuvos rinką atėjo 1993 metais. Klaipėdoje atidarė pardavimo padalinį ir pradėjo maisto gyvūnams augintiniams gamybą. Įmonė tuo metu vadinosi „Masterfoods“. Po šešerių metų, didėjant produkcijos gyvūnams augintiniams poreikiui Europoje, buvo pastatyta nauja gamykla Gargžduose, kur persikėlė ir pagrindinis bendrovės biuras. Pardavimo ir rinkodaros padalinys  įkurtas Vilniuje.

Bendrovės gamykloje Gargžduose gaminama daugiau kaip 130 receptūrų konservuoto maisto gyvūnams.

 

Arūno Stapono ir Margaritos Mizaraitės fotoreportažas:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 447 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,