Mano GargždaiStatiniais laikomi tik nekilnojamieji daiktai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Daugelis žinome, kas yra statinys, o jei ne, galime pasitikslinti Statybos įstatymą. Jame nurodoma, kad statinys – nekilnojamasis daiktas (pastatas arba inžinerinis statinys), turintis laikančiąsias konstrukcijas, kurios visos (ar jų dalis) sumontuotos statybos vietoje atliekant statybos darbus.

 

Civiliniame kodekse nustatyta, kad nekilnojamaisiais daiktais laikomi daiktai, kurie yra nekilnojami pagal prigimtį ir pagal savo prigimtį kilnojami daiktai, kuriuos nekilnojamaisiais pripažįsta įstatymai.

Elektros energetikos įstatyme reglamentuota, kad elektros energijos persiuntimui skirtos žemosios ir vidutinės įtampos elektros oro linijos, oro kabeliai ir požeminių kabelių linijos ir įrenginiai, įskaitant transformatorinėse ir transformatorių pastotėse įrengtus įrenginius, kartu su požeminių kabelių kanalais, linijas laikančiomis atramomis ir kitais priklausiniais, laikomi kilnojamaisiais daiktais, išskyrus elektros tinklų priklausinius, kurie pagal Statybos įstatymą laikytini pastatais.

Elektroninių ryšių įstatyme nurodyta, kad ryšių linijos, kabeliai, ryšių kabelių kanalų sistemos taip pat laikomos kilnojamaisiais daiktais.

Gamtinių dujų įstatyme aiškinama, kad mažo ir vidutinio slėgio dujotiekiai priskirtini kilnojamiesiems daiktams.

Statybos įstatyme nurodytas apibrėžimas „statinys“ negali būti taikomas objektams, kurie laikomi kilnojamais daiktais. Tokių objektų įrengimui (sukūrimui) Statybos įstatymas ir jo įgyvendinamieji teisės aktai netaikomi.

Kilus klausimams, konsultacijos galima kreiptis į VTPSI specialistus bendruoju konsultacijų telefonu (8 5) 207 3333.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 123 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,