Mano GargždaiOperą „Don Žuanas“ Klaipėdoje naujam gyvenimui įkvėps dirigentas iš Austrijos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Dirigentas Josefas Wallnigas. Lauros Moliūnaitės nuotr. Dirigentas Josefas Wallnigas. Lauros Moliūnaitės nuotr.

Josefas Wallnigas, garsus austrų dirigentas bei Wolfgango Amadeaus Mozarto muzikos žinovas, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre jau repetuoja populiariausią šio kompozitoriaus operą „Don Žuanas“. Jono Vaitkaus režisuoto pastatymo premjerą žiūrovai gegužės 17 ir 18 d. išvys Žvejų rūmuose, o gegužės 22 d. „Don Žuanas“ bus rodomas Vilniuje, Lietuvos rusų dramos teatre.

 

„Jonas Vaitkus yra puikus režisierius, jis tikrai padės atskleisti operą su visais jos dramatiškais, šviesiais ir tamsiais atspalviais. Jau dabar džiaugiuosi galėsiantis tai pamatyti. Ką tik atvykau į Klaipėdą – tuoj galėsiu susipažinti ir su orkestru, apie kurį sklinda labai pozityvūs atsiliepimai. Ypatingai džiaugiuosi būsimu bendradarbiavimu su savo ypač vertinamu kolega Tomu Ambrozaičiu. Juk mums visiems tinka frazė: „Svarbiausia – Mozartas“, – sako Josefas Wallnigas.

Dirigentas Josefas Wallnigas 1946 m. gimė Zalcburge. Garsiajame savo gimtojo miesto „Mozarteum“ universitete baigė fortepijono ir kompozicijos studijas, tuomet mokėsi dirigavimo Vienos aukštojoje muzikos ir scenos menų mokykloje pas dirigentą Hansą Swarowsky. Taip pat įgijo teisės mokslų daktaro laipsnį Vienos universitete.

J. Wallnigas dirigavo Vienos valstybinėje operoje, dirbo dirigento Karlo Boehmo asistentu Zalcburgo festivalyje, vėliau pats jame dirigavo ankstyvuosius W. A. Mozarto sceninius kūrinius „Apolonas ir Hiacintas“ bei „Pirmojo įsakymo pareiga“.

J. Wallnigas žinomas ne tik Europos, bet ir Azijos operos teatruose. 2009 m. dirigavo W. A. Mozarto „Don Žuano“ pastatymą Pekine, 2013 m. – mažiau žinomą to paties kompozitoriaus operą „Bastjenas ir Bastjena“ Makao teatre.

1980 m. tapo „Mozarteum“ universiteto profesoriumi, kurį laiką dirbo to paties universiteto rektoriaus pavaduotoju, vadovavo „Mozarteum“ dainavimo ir muzikinės dramos parengimo katedroms. 2006 m. Zalcburge įkūrė Mozarto operų institutą (MOI), kuris tapo tarptautiniu ir iškovojo pasaulio muzikų autoritetą. Dr. J. Wallnigas taip pat yra „Mozarteum Choir Salzburg“ ir ansamblio „Vaganten“ meno vadovas.

Profesorius J. Wallnigas laikomas Austrijos, Zalcburgo ir W. A. Mozarto muzikos ambasadoriumi: keliaudamas po pasaulį, veda W. A. Mozarto muzikos interpretacijos meistriškumo kursus. Inicijavo ir įgyvendino ne vieną su didžiojo austrų genijaus kūryba susijusį projektą ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2008 m. dr. J. Wallnigui buvo suteiktas LMTA garbės daktaro vardas.

Kur slypi W.A. Mozarto muzikos išskirtinumas? „Savo kompozicijose W. A. Mozartas naudoja tas pačias priemones, kaip ir kiti jo laikmečio kompozitoriai. Bet tai, kaip nuostabiai jis elgiasi su kompozicijos medžiaga, ką sugeba iš jos padaryti, yra iš principo analizei nepasiduodantis stebuklas. Ir ačiū Dievui, kad nepasiduodantis: kiekvienas susitikimas su W. A. Mozarto muzika mane pripildo neįsivaizduojamos nuostabos, gilios pagarbos ir nuolankumo“, – sako Josefas Wallnigas.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 192 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,