Mano GargždaiPalanga kviečia švęsti – dovanoja Gintarinio savaitgalio atrakcijas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Palangos savivaldybės nuotr. Asociatyvi Palangos savivaldybės nuotr.

Gegužės 25 ir 26 dienomis Palanga kviečia pasimėgauti išskirtine atrakcija – pasinerti į tikrą gintaro fiestą – didžiausiame šalies kurorte šį savaitgalį puikią nuotaiką dovanos Gintarinis savaitgalis. Jo metu kurorto gyventojų ir svečių malonios staigmenos bei dovanos lauks ne tik paplūdimyje, bet ir įvairiose miesto įstaigose, viešbučiuose bei kavinėse. Gintarinis savaitgalis – pajūryje vykstantis nuotaikingas renginys, kuris yra įžanga į po savaitės Palangoje šurmuliuosiančią Kurorto šventę „Myliu Palangą“.

 

Laukia staigmenos

Gintarinio savaitgalio programoje – ne tik gintarų rinkimas, bet ir daugiau atrakcijų.

„Palangos verslininkus skatiname savo įstaigose pasitinkant miesto svečius juos stebinti įvairiomis gintarinėmis staigmenėlėmis ar siurprizais. Galbūt kažkur svečiai bus pavaišinti gintarine arbata ar kartu su valgiaraščiu gaus gintariukų“, – sakė šios šventės režisierius Marius Tumšys.

Tačiau daugiausiai atrakcijų lauks šeštadienį nuo 12 val. iki 16 val. prie jūros, ties tiltu – čia į vandenį bus išbarstyta apie 40 kilogramų Baltijos aukso gabalėlių. Beje, gintarai į jūrą šiais metais pažirs neįprastai – juos saujomis į vandenį žarstys jūroje ant banglenčių stovinčios vaidilutes. Taip išbarstytas gintaras jūroje išbus kiek ilgesnį laiką, tad jūra jį į krantą mes ne keletą valandų, o keletą dienų, o gal net ir savaitę.

Organizatoriai neabejoja – Gintarinis savaitgalis dovanoja puikią galimybę gintarų prisirinkti ne tik sau, bet ir savo artimiesiems bei bičiuliams. Juk vadinamasis Baltijos auksas – bene geriausios lauktuvės iš Palangos.

 

Gintaro rinkimo čempionatas

Jau tarpo tradicija Gintarinį savaitgalį praturtinti ir Lietuvos gintaro rinkimo čempionatu. Šiais metais jis vyks jau septintą kartą. Dešimt norą dalyvauti čempionate pareiškusių dalyvių specialiai jiems įrengtose zonose varžysis tarpusavy, kuris iš jų per numatytą laiką surinks daugiausiai gintaro. Įvairaus dydžio gintarai (kiekvienam dalyviui jų bus parengta po 100 gramų) bus išbarstyti jūros krantą imituojančiame smėlyje (sumaišytame su jūros išmetamais dumbliais, akmenukais, šakelėmis ir kt.).

Norintieji išbandyti savo miklumą Lietuvos gintaro rinkimo čempionate, kviečiami registruotis iš anksto el. paštu , nurodant savo kontaktinius duomenis. Jei čempionato metu bus laisvų vietų, dalyvauti šiose varžybose bus kviečiami ir norintys, tačiau iš anksto neužsiregistravę Gintarinio savaitgalio dalyviai. Nugalėtoju bus paskelbtas dalyvis, per nustatytą laiką surinkęs daugiausiai gintaro.

 

Smagi edukacija

Paplūdimyje ties jūros tiltu bei ant jo vyks ir smagios edukacijos – bus demonstruojama, kaip apdirbamas gintaras, kaip galima gintare išsigręžti skylytę, gintaro apdirbimo meistrai paaiškins, kaip atskirti tikrą gintarą nuo netikro. Norintieji galės susipažinti ir su gintaro gaudymo graibštais technika.

Beje, Gintarinio savaitgalio dalyvių lauks konkursai, kūrybinės užduotys, įvairios rungtys ne tik krante, bet ir vandenyje.

„Labai kviečiame ir mažus, ir didžiuosius – paplūdimyje vyks labai daug konkursų, atrakcijų, kurių dalyviai kaip prizus galės gauti gintarų“, – kalbėjo M. Tumšys.

 

Linksmybės – ir sekmadienį

Gintarinio savaitgalio linksmybės tęsis ir sekmadienį. Šią dieną norintieji galės nemokamai apsilankyti Gintaro muziejuje, o Palangos miesto baseine vyks gintaro grynuolių lobių paieškos. Jame dalyvauti galės visi baseino lankytojai – renginio metu baseino ir sveikatingumo zonose bus paslėpta gintarų, o lankytojai bus kviečiami juos surasti, vadovaudamiesi smagiomis nuorodomis.

 

Gintarinio savaitgalio programa:

Gegužės 25 d., ties Jūros tiltu:

12 val. – Vaidilučių pasveikinimas ir gintarinių karolių vėrimas.

12–16 val. – Gintaro gaudymo edukacinė programa.

13 val. – sportinės varžytuvės gintariniams prizams laimėti.

14 val. – VII-asis Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas.

15 val. – gintaro barstymas paplūdimyje.

Gegužės 26 d.:

14 val. – Gintarinio lobio paieškos Palangos baseine (Kretingos g. 23).

11–15.30 val. – nemokamas Gintaro muziejaus lankymas (Vytauto g. 17).

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 325 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,