Mano GargždaiMiško kelių savininkai turi teisę uždaryti kelią

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Aplinkos ministerija ragina kelių savininkus ar valdytojus aktyviau naudotis įstatymų suteiktomis teisėmis laikinai apriboti ar nutraukti eismą arba uždaryti kelius. Asociatyvi S.Gulbino nuotr. Aplinkos ministerija ragina kelių savininkus ar valdytojus aktyviau naudotis įstatymų suteiktomis teisėmis laikinai apriboti ar nutraukti eismą arba uždaryti kelius. Asociatyvi S.Gulbino nuotr.

Atšilus orams, prasidėjus polaidžiui, prastėja miško kelių būklė, todėl labai svarbu, kad jos nepablogintų medienos vežėjai ir kad ja tinkamai rūpintųsi už kelių priežiūrą atsakingi asmenys.

Tausoti miško kelius miško naudotojus įpareigoja Miškų įstatymas. Jeigu šie keliai eina ne per vieno, o per kelių miško savininkų valdas, juos prižiūrėti ir remontuoti privalo tų valdų valdytojai, savininkai ar naudotojai. Už kelių gadinimą gresia administracinė atsakomybė.

Kaip numato Kelių įstatymas ir nustatyta kelių priežiūros tvarka, vietinės reikšmės vidaus kelių, kuriems priskiriami ir miško keliai, taisymo ir priežiūros darbų užsakovo funkcijas vykdo ir naudojimo priežiūrą organizuoja šių kelių savininkai (valdytojai).

Dalies vietinės reikšmės kelių savininkai (valdytojai) yra savivaldybės, dalies – miškų urėdijos, dar viena dalis – sudėtinė privataus miško valdos dalis su nustatytais servitutais. Teisės aktai nustato, kad kelio savininkas (valdytojas) gali laikinai apriboti ar nutraukti eismą arba uždaryti kelią dėl eismo įvykių, stichinių nelaimių, per polaidį, esant itin karštiems orams, jeigu dėl to jis gali būti sugadintas, taip pat kelio priežiūros darbų metu, kilus grėsmei saugiam eismui.

Aplinkos ministerija ragina kelių savininkus ar valdytojus aktyviau naudotis įstatymų suteiktomis teisėmis laikinai apriboti ar nutraukti eismą arba uždaryti kelius, o miško savininkams ar naudotojams sugadinus kelius, reikalauti iš jų atlyginti padarytus nuostolius Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 120 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,