Mano GargždaiVasarą labai svarbu laikytis maisto saugos reikalavimų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, jog vasarą didėja rizika apsinuodyti maistu, todėl iškylaujantieji privalo skirti didesnį dėmesį produktų ir patiekalų saugai.

 

Maisto produktų laikymas

Greitai gendančius maisto produktus būtina laikyti tinkamoje temperatūroje, pageidautina nešiojamuose šaldymo įrenginiuose ar specialiose maisto gabenimo talpose su ledo pakuotėmis, kuriuos reikia padėti kuo vėsesnėse vietose. Šaldymo įrenginiai turi būti išvalyti, švarūs.

 

Kryžminė tarša

Kryžminė tarša yra viena pagrindinių maisto užteršimo mikroorganizmais priežasčių, todėl reikia stengtis, kad termiškai neapdoroti pusgaminiai (ypač žalia paukštiena) nesiliestų su jau pagamintais, paruoštais valgyti produktais ar patiekalais. Pusgaminiams ir patiekalams pjaustyti būtina naudoti atskirus peilius bei lenteles, plauti įrankius ir priemones prieš ir po jų panaudojimo.

 

Maisto ruošimo temperatūra

Privalu įsitikinti, ar termiškai apdorojamas maistas yra pakankamai iškepęs. Pvz., ant žarijų kepama mėsa gali greitai apskrusti, bet viduje būti neiškepusi. Todėl prieš vartojant reikia perpjauti ir įsitikinti, ar mėsa tolygiai iškepusi. Rekomenduojama turėti specialų termometrą, kuriuo pamatuoti kepinių vidaus temperatūrą (ji turi būti ne žemesnė kaip 75 laipsniai celsijaus, išskyrus specialiai ruošiamus ne visai iškepusius gaminius).

 

Vanduo ir žaliavos

Vandenį maisto gamybai reikia naudoti tik kokybišką, rinktis šviežius produktus ir geras žaliavas iš patikimų tiekėjų. Vaisius ir daržoves būtina gerai nuplauti. Negalima naudoti produktų, kurių tinkamumo vartoti laikas pasibaigęs.

 

Higiena

Gaminantys maistą privalo plauti rankas vandeniu su muilu prieš valgio ruošimą ir po jo, plauti ir valyti visus maisto gaminimui naudojamus paviršius bei įrankius.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad įsigijus nekokybiškų maisto produktų ar apsinuodijus, galima pranešti visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 187 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,