Mano GargždaiGimnazistai pravėrė paslaptingas mokslo duris

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Renginio „Tyrėjų naktis“ dalyvių nuotr. Renginio „Tyrėjų naktis“ dalyvių nuotr.

Rugsėjo 27 d. jau 15-ąjį kartą iš arti supažindinti su mokslininkų kasdienybe, moksliniais tyrimais ir inovacijomis, pabendrauti ir pamatyti dažniausiai uždarą tyrėjų „virtuvę“ pakvietė mokslą populiarinantis renginys „Tyrėjų naktis“, kuriame dalyvavo gausus „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių būrys.

 

Ar mes priklausomi nuo cukraus?

Dalis mokinių, lydimi biologijos mokytojos metodininkės Raimondos Kundrotienės, dalyvavo Klaipėdos valstybinėje kolegijoje Sveikatos mokslų fakulteto Slaugos ir socialinės gerovės katedros paruoštos programos „Smaguriauk ir stebėk savo organizmo funkcijų pokyčius!“ veiklose.

Dėstytoja Daiva Narvilienė kartu su būsimosiomis slaugėmis ir slaugytojais atliko įvairius tyrimus: matavo ir analizavo mokinių gliukozės (cukraus) kiekio pokyčius kraujyje bei gyvybinių veiklų parametrus (pulsą, AKS, svorį), smaguriaujant saldumynais bei gėrimais.

Gimnazistai buvo suskirstyti grupėmis, pirmiausia buvo iš jų paimamas lašelis kraujo ir pamatuojamas gliukozės kiekis. Paskui skirtingoms grupėms buvo duodamas skirtingas gliukozės šaltinis – saldainiai „Karvutė“, juodasis šokoladas ir gaivusis gėrimas „Coca cola“. Belaukiant, kol organizmas pasisavins cukrų ir vėl bus matuojamas jo kiekis kraujyje, dėstytoja papasakojo apie cukraus sukeliamus pavojus ir net valandai mokiniai tapo daktarų asistentais – mokėsi pamatuoti vieni kitiems kraujo spaudimą, suleisti vaistus į veną ir raumenį (praktikavosi su tam skirtais manekenais, o ne tikrais žmonėmis).

Tyrimų rezultatai nustebino visus: mokiniams, kurie valgė saldainius „Karvutė“, gliukozės kiekis pakilo beveik du kartus, grupei, kuri valgė juodąjį šokoladą – pakilo nežymiai, o tiems, kurie gėrė gaivųjį gėrimą „Coca cola“ – labai pakilo. Vieni iš rezultatų pasijuokė, kiti – sunerimo.

Susitikimo pabaigoje kiekvienas mokinys gavo dalyvio kortelę, kurioje buvo surašyti duomenys apie gliukozės kiekį kraujyje, arterinio kraujo spaudimą ir pulsą, nustatytas KMI (kūno masės indeksas). Po atliktų tyrimų gautų rezultatų analizės gimnazistai atsakinėjo į pateiktus klausimus apie mitybos poveikį sveikatai ir už tai gavo apdovanojimus – šviežius vaisius ir sveikos mitybos atmintines.

Po renginio mokiniai puikiai suprato, kaip svarbu yra susiformuoti sveikos mitybos įpročius, kai kurie gimnazistai prasitarė, kad norėtų savo ateitį, profesiją susieti su medicina.            

                            

Informacijos sklaidos klubo narė, IIIa kl. mok. Rugilė Žvirblytė, renginio „Tyrėjų naktis“ dalyvė

 

Maisto gamybos technologijų įdomybės ir gudrybės

„Tyrėjų nakties“ programoje „Nematomas maisto pasaulis“ dalyvavo IIf klasės mokiniai, kurie Klaipėdos valstybinės kolegijos laboratorijoje per mikroskopą stebėjo įvairius maisto produktus, patys paruošė ir dažė mėginius, apžiūrėjo maisto gamybai naudojamus prietaisus (pvz.: ledų gaminimo aparatą, šokolado temperatorių ir t.t.).

KVK antrakursės Emilija ir Gabrielė mokiniams pasakojo apie maisto technologo profesiją. Jos paaiškino, kodėl verta rinktis šią specialybę, ir nurodė tolimesnės karjeros galimybes. Mokiniai turėjo progą pamatyti, kaip atrodo maisto technologo darbas – Emilija ir Gabriele pamokė, kaip naudotis mikroskopais, gimnazistai stebėjo įvairių daržovių ląsteles ir sandarą. Be to, keli savanoriai galėjo pasipraktikuoti – dažė tiriamus objektus įvairiais tirpalais.

Pora valandų, praleistų KVK laboratorijoje, IIf klasės mokiniams paliko didžiulį įspūdį, technologijų mokytoja metodininkė Sigita Šmitienė džiaugėsi prasminga išvyka, kurioje jos ugdytiniai pasisėmė naujų žinių ir patirties.

 

IIf kl. mok. Ema Pačkauskaitė, renginio „Tyrėjų naktis“ dalyvė

 

Pažink save – kelias į sveikatą

Klaipėdos universitete renginio „Tyrėjų naktis“ dalyviai, IIf kl. ir IV kl. mokiniai, lydimi mokytojos metodininkės Jolitos Višinskienės, dalyvavo kineziterapijos užsiėmimuose „Pažink save – kelias į sveikatą“.

Mokiniai galėjo išsitirti savo kūno lankstumą bei fizinę būklę. Tai padaryti jiems padėjo kineziterapeutai ir universiteto studentai. Mokiniams buvo pamatuotas kraujospūdis, nustatyti segmentinės kūno kompozicijos duomenys, liemens juosmeninės dalies paslankumas, plaštakos spaudimo jėga, psichomotorinė reakcija į šviesos dirgiklį.

KU dėstytoja Roma Urbonienė atsižvelgdama į tyrimų rezultatus rekomendavo, ką reikėtų valgyti, kiek sportuoti ir kokius pratimus daryti. Gimnazistams išvyka labai patiko, nes geriau pažino savo kūną bei sužinojo, kaip vyksta reabilitacija po sunkių traumų ir insultų.

 

IIf kl. mok. Meda Balionytė, renginio „Tyrėjų naktis“ dalyvė

 

Renginio „Tyrėjų naktis“ dalyvių nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 1078 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,