Mano Gargždai„Vaivorykštės“ gimnazistai – geriausi kompiuterinių žaidimų kūrėjai

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Mokyklos nuotr. Mokyklos nuotr.

Lapkričio 29 dieną Generolo Jono Žemaičio karo akademijoje Vilniuje vyko Nacionalinio mokinių žaidimų kūrimo konkurso baigiamasis renginys. Gimnazijos abiturientai Oskaras Daukintis, Eidenis Kasperavičius, Lukas Rimkus ir Žanas Zabėlius pristatė savo sukurtą žaidimą „Tėvynės sargas“.

 

Žaidimo pavadinimo idėja mokiniams kilo prisiminus tarpukario leidinį „Tėvynės sargas“, lietuvių tautos kovas už laisvę. Kurdami žaidimą mokiniai domėjosi Lietuvoje pilietiškumą ir patriotizmą ugdančių bei krašto gynybos srityje veikiančių įstaigų veikla ir pareigūnų darbo specifika, tobulino gebėjimą rasti reikalingą informaciją, ją analizuoti, apibendrinti, dirbdami komandoje tobulino socialines kompetencijas.

Išsigryninę žaidimo idėją, mokiniai pasiskirstė darbais. Žanas rinko informaciją apie Lietuvos pasienį, valstybės sienos apsaugą, muitinės veiklą ir kt., Lukas ir Eidenis užsiėmė programavimu, kūrė vidines žaidimo sistemas, paspaudimo mygtukus, skaičius. Oskaras dirbo grafinio dizaino srityje: sukūrė logotipus, rūpinosi žaidimo lygių apipavidalinimu.

Žaidžiant mokinių sukurtą žaidimą susipažįstama su muitinės (Pasienio kontrolės pareigūnų) veikla, jų darbo specifika, lavinamas pastabumas, ugdomas patriotiškumas, pagarba valstybės pareigūnams.

„Vaivorykštės“ gimnazistų darbas buvo nominuotas „Geriausiu sukurtu žaidimu“, mokiniams įteikti pagyrimo raštai ir atminimo dovanos.

Po žaidimų pristatymo ir apdovanojimų visi konkurso dalyviai bendravo su kariūnais, kurie papasakojo apie tarnybos ypatumus, pristatė pagrindinę ginkluotę, aprodė gyvenamąsias patalpas. Mokiniai bandė pakelti 30 kg sveriančią kario ekipuotę, matavosi amunicijos liemenę ir šalmus, turėjo galimybę išbandyti jėgas lazerinėje šaudykloje. Visi dalyviai buvo pavaišinti kariūniškais pietumis akademijos valgykloje.

Džiaugiamės ir didžiuojamės gimnazistų sąmoningumu, kūrybiškumu ir rodomu pilietiškumo pavyzdžiu jaunesniems gimnazijos mokiniams.

 

Mokyklos nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 772 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,