Mano GargždaiKalėdos a cappella su Karalienės šešetu

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
The Queen's Six. KKS nuotr. The Queen's Six. KKS nuotr.

Į Klaipėdos koncertų salės sceną sugrįžta prieš trejetą metų „Salve Musica“ festivalio publiką sužavėjusi vokalinė grupė „The Queen's Six“! Vindzoro pilyje (Jungtinė Karalystė) gyvenantis ir kuriantis kolektyvas Klaipėdoje vėl dainuos tarpušvenčio laikotarpiu – gruodžio 30 dieną, pirmadienį, 18.30 valandą.

 

Koncerte skambės gražiausia šventinė vokalinė muzika – Leroy Andersono, Paulo McCartney, Ben E. Kingo, Stevie‘o Wonderio, kitų autorių kūriniai ir įvairių tautų kalėdinės giesmės.

„The Queen’s Six“ – šešių vyrų vokalinė grupė, dainuojanti a cappella (be pritarimo). Ansamblis susibūrė 2008-aisiais. Tais metais buvo minimos karalienės Elžbietos I 450-osios karūnavimo metinės. Jos garbei ansamblis buvo pavadintas „Karalienės šešetu“.

„The Queen’s Six“ įsikūręs Vindzoro pilyje, visi ansamblio nariai tarnauja Šv. Jurgio koplyčioje choristais-vikarais (giesmininkais pasauliečiais). Nuo XIV a. vidurio gyvuojantis Vindzoro pilies Koplyčios choras aštuoniskart per savaitę gieda pamaldose, taip pat dalyvauja privačiose ir valstybinėse iškilmėse, dažnai karališkosios šeimos akivaizdoje. Ansambliui teko garbė pasirodyti per privačią ceremoniją Jos Didenybės Karalienės Elžbietos II ir Princo Filipo, Edinburgo hercogo garbei.

Pernai jis dainavo per princo Hario ir Meghan Markle vestuves. Tokios išskirtinės progos įpareigoja siekti aukščiausio vokalinio meistriškumo, tačiau ypatingą ansamblio susitelkimą ir skambesio vientisumą, publiką paperkantį bendravimo laisvumą labiausiai lemia tai, jog jie visi gyvena ir kasdien gieda Karališkojoje koplyčioje.

Vokalinis ansamblis susibūrė tam, kad skleistų savo unikalų atlikimo meną platesnei auditorijai. Jo repertuare dera asketiškas viduramžių giedojimas, puošni renesanso polifonija, jausmingi madrigalai, ilgam įsimenančios liaudies dainos ir nuotaikingos džiazo bei popmuzikos kūrinių aranžuotės.

Kiekvienas individualiai ansamblio nariai dainuoja su žymiausiais vokaliniais kolektyvais tiek savo šalyje, tiek užsienyje. Kaip ansamblis „The Queen’s Six“ koncertavo festivaliuose Jungtinėje Karalystėje ir Ispanijoje, taip pat surengė sėkmingas gastroles Vokietijoje ir Austrijoje.

Tikimės, kad turtinga ir įvairialypė „The Queen’s Six“ koncerto programa sujaudins net ir skeptiškiausią klausytoją. Išgirsime įvairios a cappella atlikimui pritaikytos muzikos, taip pat ir puikiai žinomus kūrinius. Tarp jų bus „Silent Night“, „Winter Wonderland“, „Have yourself a merry little Christmas“, „Let it snow“, „Last Christmas“, „Jingle Bells“ ir kiti.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 413 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,