Mano GargždaiSlidinėjimo trasų savininkai skaičiuoja nuostolius

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

Rekordiškai šilta žiema slidinėjimo mėgėjų Vakarų Lietuvoje nepradžiugina. Dėl lauke besilaikančios pliusinės temperatūros veiklos nevykdo nei slidinėjimo kurortas Klaipėdos rajone „Utrių kalnas“, nei slidinėjimo trasos Plungėje „Mortos kalns“.

 

Ir nors viltis sulaukti šaltuko dar neprarasta, slidinėjimo kurortų atstovai pozityvu netrykšta.

„Šią žiemą net neatsidarėme. Sniegas gaminamas esant neigiamai temperatūrai. Dėl to šiais metais veiklos ir nepradėjome, nes būtume patyrę nuostolių. Kartais taip nutinka, kad kartą per 10 metų žiemos nebūna“, – „Vakarų ekspresui“ sakė „Mortos kalns“ vadovas Saulius Gramauskas.

Pasak jo, jeigu antroje vasario pusėje atšaltų, Plungėje esantis slidinėjimo kurortas veiklą pradėtų.

„Tam, kad trasas atidarytume, reikia pripūsti dirbtinio sniego. Anksčiau dirbdavome ir šiltu oru, bet būdavome sniego jau užsipūtę. Vilnius darbuojasi, žmonių nedaug, bet jie jau buvo užsipūtę sniego, ten šiek tiek šalčiau. Pas mus oras šiltesnis, o Klaipėdoje – dar šilčiau.

Sniego gamybą pradedame, kai termometras rodo 3 laipsnių šaltį. Priklauso daug nuo drėgnumo. Tokiu atveju sąnaudos didesnės, bet sniego galima pagaminti. Pinigai investuoti, įranga kainavo, jau nėra grąžos. Slidinėjimo trasos yra brangus dalykas. Kol kas šios žiemos nenurašome, bet jeigu ir vasario viduryje bus tokia situacija, tai jau viskas“, – tikino S. Gramauskas.

Tokia pati situacija ištiko ir Klaipėdos rajone esantį slidinėjimo kurortą. Pasak Lapių bendruomenės centro pirmininkės Laimos Karbauskienės, „Utrių kalnas“ yra pasirengęs atsidaryti, jeigu bent kelias savaites išsilaikytų minusinė temperatūra.

„Slidinėjimo veiklos nepradėjome, nes nebuvo šalčio. Vakarų Lietuvoje ir lietaus netrūksta. Esame pasiruošę, jei pašaltų. Galėtume pradėti, vis dar laukiame. Tokios žiemos nėra buvę. Veiklą pradėdavome jei ne gruodį, tai bent sausį. Žmonės skambina. Kai tik pašąla, teiraujasi, ar jau galima pas mus slidinėti. Per mūsų veiklą tokios žiemos dar nė karto nebuvo“, – įspūdžiais dalijosi L. Karbauskienė.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 112 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,