Mano Gargždai„Vaivorykštės“ gimnazistai dalyvavo netradicinėje pamokoje Kretingos vienuolyne

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
A. Minelgaitės nuotr. A. Minelgaitės nuotr.

Šiuolaikiniame ugdyme nemažai vietos užima mokymasis netradicinėse erdvėse. Tai pamokos, kai mes, mokiniai, galime atsiriboti nuo pabodusių klasių ir kitų mokyklos erdvių ir lavintis kitaip.

 

Vieną vasario dieną Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos dešimtokai drauge su mokytojomis Rasa Rusteikiene, Dalia Žurkauskiene, Nerija Valinčiene vyko į Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Kretingos Apreiškimo vienuolyną. Čia pasitiko brolis diakonas Bernardas Belickas ir Kankinių koplyčioje vedė pamoką „Kaip paprastai suvokti Biblijos išmintį?“ Gimnazistai labai susikaupę klausėsi kitokio Mokytojo minčių apie Senojo ir Naujojo Testamento išmintį, susitaikymą su savimi ir kitais, laimės sampratą. Brolis Bernardas akcentavo mintį, kad šiuolaikinis jaunas žmogus nemoka skaityti žodžio, kadangi reikia ir klausytis to, ką skaitai. Taip pat jis pasidalino savo įžvalgomis apie bendruomenės kūrimą (juk klasė, mokykla – tai bendruomenė) ir pasiūlė keliauti visiems kartu. Tik tada gali pažinti šalia esantį žmogų. Itin įstrigo brolio Bernardo pasakytos mintys, jog nereikia gėdytis savo nuodėmių, klaidų ir pralaimėjimų – jie ugdo žmogų, nereikia bijoti prašyti pagalbos. Dar jis gimnazistams papasakojo vienuolyno istoriją, vedėsi į bažnyčios požemius, kur palaidota dalis Chodkevičių giminės ir yra kripta, kurioje buvo užmūryti vienuoliai pranciškonai bei miestelėnai, pasipriešinę švedams 18 a. Net sunku įsivaizduoti, kaip čia galėjo tilpti net 130 žmonių.

Brolis Bernardas, pasirodo, rašo eiles, tad savo kūryba pasidalino su svečiais, taip praturtindamas pasakojimus. Vėliau didžiojoje vienuolyno valgykloje vyko mokinių ir brolio Bernardo diskusija įvairiais klausimais. Jis gimnazistams atsakinėjo noriai ir išsamiai, remdamasis tiek savo patirtimi, tiek Šventuoju Raštu. Pakalbinti gimnazistai antrokai liko patenkinti tokia pamoka, teigė, jog įgijo daugiau žinių ir patirties, o mokytis kitur visai įdomu.

 

Aušrinės Minelgaitės nuotraukos:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 251 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,