Mano GargždaiKretingos rajono miške šuo mirtinai sužalojo stirną

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Pexels.com nuotr. Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Vasarį Kretingos rajono miške asmens paleistas laikos veislės šuo nusivijo stirną ir mirtinai ją sužalojo. Už tai asmeniui surašytas administracinių nusižengimų protokolas, taip pat reikės atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą, kuri siekia beveik 3,5 tūkst. eurų, nes paaiškėjo, kad stirna buvo vaikinga.

 

Atsižvelgdamas į tai, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) primena, kad Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės numato, jog medžioklinius šunis ir plėšriuosius paukščius tam tikram medžioklės būdui parengti arba lauko bandymus, varžybas medžioklės plotuose natūraliomis sąlygomis vykdyti leidžiama tik leidžiamu šiais būdais medžioti terminu.

Šiems renginiams medžioklės plotuose organizuoti privaloma turėti visus medžioklei būtinus dokumentus. Kitais atvejais medžioklės plotuose šunys vedžiojami tik su pavadėliais. Už tokį taisyklių pažeidimą gresia bauda iki 90 eurų.

Taip pat primename, kad Miško lankymo taisyklės draudžia asmenims miške paleisti šunis be antsnukio. Antsnukis nebūtinas, kai šuo vedamas už pavadėlio. Už tokį pažeidimą fiziniams asmenims gresia bauda iki 50 eurų.

Apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus raginame pranešti paskambinus skubios pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 2732995.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 267 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,