Mano GargždaiPrezidentas aptarė priemones kultūros sektoriui atsigauti po krizės

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Prezidento komunikacijos grupės nuotr. Prezidento komunikacijos grupės nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su kultūros ministru Mindaugu Kvietkausku ir kultūros organizacijų atstovėmis aptarė koronaviruso pandemijos COVID-19 sukeltos krizės padarinių kultūros sektoriuje šalinimo planą, ekonomines prognozes ir paveldosaugos klausimus.

 

„Krizės akivaizdoje atsigręždami į kultūrą rodome savo valstybės brandą. Kultūros ministerija žengė pirmą žingsnį ir pasiekė, kad būtų numatytas finansavimas kultūros sektoriui krizės metu, tačiau galima nuveikti kur kas daugiau“, – sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, svarbu išvengti taupymo kultūros sąskaita ir stiprinti pagalbą regionams: pandemijos krizė gali pagilinti ir taip didelį kultūros paslaugų kokybės ir prieinamumo atotrūkį tarp didžiųjų miestų ir rajonų.

Šalies vadovas domėjosi, kokių konkrečių priemonių reikia savivaldybėms, norint jį mažinti. Per pokalbį buvo akcentuota, kad Lietuvos kultūros taryba turėtų gauti pakankamą finansavimą, užtikrinantį ne tik jos vykdomų programų tęstinumą, bet ir pajėgumą atliepti naujus krizės sąlygotus iššūkius.

Pandemijai išryškinus kultūros lauke egzistuojantį ekonominių paskaičiavimų ir duomenų trūkumą, Prezidentas pabrėžė ilgalaikės analizės ir stebėsenos svarbą: „Politiniai sprendimai ir lėšų paskirstymas turi būti grįsti nuosekliais tyrimais, įvertinančiais nuostolius kultūros sektoriuje ne tik šiandien, bet ir tolesnėje perspektyvoje.“

Valstybės vadovas paskatino kuo greičiau atlikti tokius kultūros ekonominės ir socialinės vertės tyrimus, pasitelkiant Vyriausybės strateginės analizės centro ekspertizę.

Prezidentas atkreipė dėmesį ir į tai, kad 2020-ieji Lietuvoje yra paskelbti UNESCO Pasaulio paveldo metais, tačiau šalyje pasigendama strateginio požiūrio į paveldą ir skaidrumo. Pokalbyje buvo aptarti galimi artimiausi veiksmai, kad Lietuva kuo greičiau pilnai įgyvendintų savo tarptautinius įsipareigojimus, sukurdama aiškią ir efektyvią Vilniaus senamiesčio apsaugos ir priežiūros sistemą.

Sutarta, kad Kultūros ministerija sutelks pastangas Vilniaus senamiesčio specialiojo plano patvirtinimui, taip pat Vilniaus bendrojo plano procese bus atliktas poveikio paveldui vertinimas, pasitelkiant tarptautinius ekspertus.

Kultūros dienos proga šalies vadovas palinkėjo kultūros bendruomenei drąsos ir kūrybingumo, įveikiant iškilusias problemas, o Lietuvos visuomenei – krizės akivaizdoje ypač palaikyti ir paremti savo kultūrą.

Virtualiame susitikime dalyvavo kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato generalinė sekretorė Asta Junevičienė, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos direktorė Roma Survilienė ir Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja, asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ kanclerė Vilma Griškevičienė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 191 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,