Mano GargždaiAsmens duomenų apsauga: visuomenė tampa teisiškai sąmoningesnė

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Praėjusiais metais atlikta gyventojų apklausa rodo, kad Lietuvos žmonės yra gerai informuoti apie asmens duomenų apsaugą, žino savo teises ir pareigas. Tai pažymima šiandien Vyriausybės pasitarime pateiktoje Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos 2019 m. veiklos ataskaitoje.

 

„Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) įnešė svarbių pokyčių mūsų visuomenės gyvenime, verslo ir valdžios institucijų veikloje. Atsakingiau ir skaidriau tvarkomi asmens duomenys, daug dėmesio skiriama jų apsaugai, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Įgyvendinus šią reformą, tapome teisiškai sąmoningesni“.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) pastaraisiais metais gauna ženkliai daugiau asmenų skundų, liudijančių, kad žmonės vis aktyviau siekia ginti savo teises asmens duomenų apsaugos srityje (2017 m. – 480 skundų, 2018 m. – 859, 2019 m. – 880).

Pasak VDAI direktoriaus Raimondo Andrijausko, duomenų valdytojai gana rūpestingai stengėsi įgyvendinti BDAR nustatytas prievoles. Pernai tik trečdalyje išnagrinėtų visų skundų buvo nustatyti asmens duomenų tvarkymo pažeidimai. Be to, tiek viešojo, tiek ir privataus sektoriaus organizacijos atsakingiau vertina pareigą pranešti apie įvykusius duomenų saugumo pažeidimus. Praėjusiais metais užregistruota 175 tokie pranešimai, kai tuo tarpu 2017 m. jų buvo tik 7, o 2018 m. – 100.

Visuomenė taip pat palankiai įvertino VDAI darbą – net 77 proc. asmenų, kurie kreipėsi į inspekciją, teigiamai atsiliepė apie jos veiklą.

Pastaraisiais metais atliekant asmens duomenų apsaugos priežiūros sistemos pertvarką, buvo siekiama spartinti skundų nagrinėjimo procesą, veiksmingiau ginti žmonių teises asmens duomenų apsaugos srityje. Šiuolaikinės technologijos sudaro galimybę asmens duomenis tvarkyti bet kuriame pasaulio kampelyje. Todėl 2019 m. vienas iš VDAI veiklos prioritetų – tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimas, aktyvus dalyvavimas Europos duomenų apsaugos valdybos ir jos pogrupių veikloje. Tik bendromis Europos Sąjungos valstybių narių pastangomis galima užtikrinti visuomenės poreikius tenkinančius rezultatus.

Vyriausybė pritarė VDAI veiklos ataskaitai ir prioritetinėms veiklos kryptims 2020 metais. Tai – švietimas asmens duomenų apsaugos srityje, tolesnis asmens duomenų apsaugos priežiūros tobulinimas, tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimas.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 505 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,