Mano GargždaiNaujausia Lietuvos ekonomikos apžvalga

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Finansų ministerijos nuotr. Finansų ministerijos nuotr.

Šiandien paskelbtoje Lietuvos ekonomikos apžvalgoje pateikiamos naujausios Finansų ministerijos specialistų įžvalgos dėl Lietuvos ekonomikos perspektyvų bei apžvelgiama šių metų sausio–kovo mėn. ekonominė situacija šalyje.

 

Statistiniai duomenys už pirmuosius šių metų mėnesius rodo lėtėjantį ekonomikos aktyvumą ir prastėjančius verslo bei vartotojų lūkesčius. Prastėjančios verslo nuotaikos indikuoja apie vyraujantį neužtikrintumą ir gali paskatinti atidėti investicinius planus. Pablogėję vartotojų lūkesčiai lems atsargesnį vartotojų elgesį ir mažesnį išlaidavimą ne pirmo būtinumo reikmėms.

Reaguojant į dėl COVID-19 viruso krizės sparčiai kintančią situaciją, 2020 m. kovo–balandžio mėn. sudaryti du ekonominės raidos scenarijai.

Laikantis prielaidos, kad COVID-19 viruso plitimas bus suvaldytas pirmąjį šių metų pusmetį, po kurio ekonominis aktyvumas laipsniškai atsigaus, kovo mėn. scenarijuje buvo numatyta, kad Lietuvos BVP šiemet gali smukti iki 2,8 proc.

Laikantis tos pačios prielaidos dėl COVID-19 suvaldymo per pirmąjį šių metų pusmetį, balandžio mėn. sudarytame scenarijuje numatoma, kad Lietuvos BVP gali smukti ir iki 7,3 procento.

Apžvalga parengta remiantis informacija, paskelbta iki balandžio 17 d.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 102 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,