Mano GargždaiPranešti apie Sosnovskio barščius ragina mobiliąją programėle

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Sosnovskio barščiai. Aplinkos ministerijos nuotr. Sosnovskio barščiai. Aplinkos ministerijos nuotr.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) prašo ūkininkų, taip pat vasarą keliaujančių po Lietuvą šalies gyventojų pranešti apie Sosnovskio barščiais apaugusius plotus kaimo vietovėse. Tai galima padaryti naudojantis mobilia programėle „NMA agro“. Jūsų pateikti duomenys svarbūs siekiant apsaugoti šalies gamtą nuo invazinių augalų.

 

Nors mobilioji programėlė „NMA agro“ visų pirma skirta ūkininkams, kad jie galėtų neatsitraukę nuo kasdienių darbų informuoti NMA apie atliktas veiklas ar problemas, susijusias su skirtos paramos įsipareigojimų vykdymu, ja sėkmingai naudojasi ir Lietuvos gyventojai, siekiantys kartu kurti klestintį kraštą. Aktyvūs mūsų šalies piliečiai jau atsiuntė daugiau kaip 1 500 pranešimų ne tik apie apaugusius Sosnovskio barščiais plotus, bet ir apie neprižiūrimus laukus bei apleistas žemes. Visi pranešimai registruojami NMA „Pasitikėjimo linija“, kiekvienas atvejis operatyviai patikrinamas.

Pateiktais duomenimis apie Sosnovskio barščiais apaugusius laukus NMA dalijasi su Aplinkos ministerija, kuri įgyvendina ES paramos lėšomis finansuojamą projektą „Invazinių ir svetimžemių rūšių būklės tyrimai Lietuvoje“. Jau sudarytas atitinkamas žemėlapis ir kovos su šiomis augalų rūšimis veiksmų planas, kurio įgyvendinimui savivaldybėms skirta beveik 600 tūkst. Eur (daugiau informacijos čia).

 

Kaip naudotis „NMA agro“

Mobilią programėlę „NMA agro“ galima nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ ir „Apple Store“ parduotuvių. Trumpa naudojimosi instrukcija pateikta programėlėje. Atsisiuntę programėlę, paspauskite pliuso ženklą dešiniajame apatiniame kampe ir pasirinkite formą „pranešti apie pažeidimus“ ir pažeidimo tipą. Galite pateikti aprašą ar pastabas, bet tai nėra privaloma. Palietę fotoaparato ikoną ir nufotografavę laukus paspauskite žalią vokelį ir išsiųskite pranešimą. Siekiant, kad fotografuojamus objektus NMA specialistai galėtų identifikuoti kuo tiksliau (nebūtų analizuojami pašaliniai aplinkos objektai), prašome nufotografuoti objektą iš kelių perspektyvų ir siųsti NMA mažiausiai 2 nuotraukas.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 173 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,