Mano GargždaiBronius Markauskas: pandemijos iššūkiai projektų ir darbų nestabdo

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Meras Bronius Markauskas: Jau metų pradžioje išsikėlėme ambicingus tikslus ir pandemija jų nesustabdė. Klaipėdos r. sav. nuotr. Meras Bronius Markauskas: Jau metų pradžioje išsikėlėme ambicingus tikslus ir pandemija jų nesustabdė. Klaipėdos r. sav. nuotr.

Įsivaizduokite, jei Jums kas nors prieš gerą pusmetį būtų pasakęs, kad pasaulis sustos. Ne dienai, ne savaitei, o keliems mėnesiams. Ką Jūs būtumėte pagalvoję? Neįmanoma, nerealu, nesąmones šneka? Manau, tą patį būčiau pagalvojęs ir aš. O kaip kitaip? Kaip gali patikėti tuo, su kuo nei tu, nei tavo tėvai ar seneliai nėra susidūrę.

 

Pandemija be išimties palietė visus. Išmokome kitaip bendrauti, perdėliojome savo planus, prioritetus, bet svarbiausia, kad šį sudėtingą laikotarpį įveikėme ir judame toliau – stipresni, išmintingesni ir jau turėdami patirties tokiose situacijose.

Be abejonės, karantino laikotarpiu daugiausiai dėmesio skyrėme virusui, jo suvaldymui, bet nepamiršome ir svarbiausių tikslų bei projektų, kuriuos planavome šiems metams. Jau metų pradžioje išsikėlėme ambicingus tikslus ir pandemija jų nesustabdė. Šiemet patvirtinome rekordinį biudžetą – 73,1 milijono eurų. Jis leido finansavimą didinti daugelyje sričių – švietimui, socialinei apsaugai, infrastruktūrai, startuoti su projektais, kurių laukiama ilgai.

Bendraujant su gyventojais pagrindiniai klausimai yra dėl kelių, šaligatvių ar dviračių takų. Mums trūksta kokybiškos infrastruktūros. Vis dar turime per 800 kilometrų žvyruotų kelių, miesteliuose ir kaimuose reikalingi takai, apšvietimas. Ir tą girdime. Šiemet infrastruktūrai biudžete numatėme rekordinę lėšų sumą – daugiau kaip 11 milijonų eurų. Ji, lyginant su ankstesniais metais, padidinta daugiau kaip tris kartus.

Ir tai mums leidžia įgyvendinti nemažai užsibrėžtų darbų. Vieni jau realiai prasidėjo – projektuojama nauja Gargždų autobusų stotis, tvarkomas miesto parkas, rekonstruojama Kvietinių gatvė, nauji šaligatviai nutiesti Vasario 16-osios, Žemaičių, Janonio g. Greitu metu dar laukia ir asfalto dangos klojimas.

Šiuo metu jau projektuojame dar beveik dešimt miesto gatvių ir tą padarius bus galima ieškoti rangovų, kurie vykdys rekonstrukcijas. Vyksta pirkimai ir dėl dar kelių gatvių projektavimo, automobilių aikštelių įrengimo. Gargždai – rajono didžiausias miestas, rajono centras, tad natūralu, jog čia vyksta tiek darbų.

Projektai startuoja ir kitose seniūnijose. Pagaliau bus sutvarkyta Dovilų seniūnijoje esanti H. Šojaus gatvė, Aukštkiemių kaime Lenkviečių gatvė, Jakuose Pašto ir Mėtų gatvės, Veiviržėnuose Laisvės gatvės šaligatviai, Vėžaičiuose viešosios erdvės. Priekulėje projektuojame mokyklos aktų salę, Dauparuose įrengiame darželį, o Agluonėnuose esančio darželio remontui skirta 20-imt tūkstančių eurų.

Sendvaryje įsigijome žemės sklypą naujos mokyklos ir darželio statyboms, šuo metu atnaujiname investicinį projektą. Artimiausiu metu turėtų paaiškėti ir Jakų mokyklos-darželio statybos rangovas. Visuomenei jau pristatėme ir Gargždų daugiafunkcio centro projektą. Jau galime matyti, kaip atrodys nauja sporto ir laisvalaikio erdvė.

Be abejonės, visi šie darbai sklandžiai vykdomi ir dėl mūsų iniciatyva Savivaldybėje įdiegto projektinio valdymo, kurio pagrindinis tikslas ‒ tinkamai ir laiku įgyvendinti darbus. Kiekvienas projektas turi vadovą ir komandą, pasiskirsčiusią už konkrečias sritis. Yra konkretus planas, terminai, kada turi būti įgyvendinta, ir tai leidžia kontroliuoti visą procesą, skatinti iniciatyvumą ir atsakomybę.

Tad darbai vyksta, jų suplanuota tikrai daug. Visada norėtųsi kuo greičiau, kuo daugiau, čia ir dabar. Norisi ir man. Bet kaip jau minėjau, išsikėlėme ambicingus tikslus ir tikiu, kad juos įgyvendinsime. Esame nuostabus rajonas, reikia tik didesnio dėmesio, kurio pastaraisiais metais jam trūko. Tad galiu Jus užtikrinti, kad to dėmesio dabar yra ir bus tikrai daug.

Klaipėdos gatvė. Klaipėdos r. sav. nuotr.

 

Užsakymo nr. SAV-07-11

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 123 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,