Mano GargždaiM. Šunokas: priimtais sprendimais padedame gyventojams ir verslui

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Šunokas primena, kad iki rugsėjo vidurio finansinių sunkumų dėl koronaviruso patyrę gyventojai gali kreiptis į Savivaldybę dėl periodinės išmokos. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Šunokas primena, kad iki rugsėjo vidurio finansinių sunkumų dėl koronaviruso patyrę gyventojai gali kreiptis į Savivaldybę dėl periodinės išmokos. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

„Koronavirusas tapo išbandymu ne vienam. Daliai, tai ir finansiniai iššūkiai“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Šunokas. Iki rugsėjo vidurio gyventojai į Savivaldybę dar gali kreiptis dėl periodinės pašalpos. Ji mokama finansinių sunkumų turintiems rajono gyventojams, kurie dėl karantino neteko darbo ar jiems sumažėjo pajamos. Be kita ko, sumažinti pečius užgriuvusią finansinę naštą galima ir kitais būdais.

 

Daugiau atvejų pašalpai gauti

Beveik trys dešimtys šeimų, turinčių finansinių sunkumų, kurios dėl karantino neteko darbo ar sumažėjo pajamos, jau gavo periodinę pašalpą, išmokėta suma siekia apie 32 tūkstančius eurų. Pašalpos dydis vienam žmogui gali siekti daugiau nei 260 eurų. Ji buvo mokama ne tik karantino metu bet ir tris mėnesius po jo pabaigos.

„Dar birželio mėnesį nusprendėme papildyti ir vienkartinių pašalpų skyrimo tvarką. Į ją įtraukta daugiau gyvenimo atvejų ir aplinkybių, kada žmogus gali kreiptis į Savivaldybę dėl finansinės pagalbos susidūrus su sunkumais. Suteikiama finansinė parama sezoniniams drabužiams, avalynei įsigyti, įsikūrimo išlaidoms socialiniame būste, sanitarinio mazgo įrengimo išlaidoms iš dalies kompensuoti, įsigyti kuro, kuriuo šildomi namai“, – sako M. Šunokas.

Gyventojai, kaip ir anksčiau, taip pat gali prašyti finansinės paramos pirkti maistą ir vaistus, namų apyvokos daiktus, pooperaciniam gydymui, susimokėti skolas už komunalines paslaugas ar susitvarkyti asmens dokumentus.

Visos minėtos pašalpos gali būti skiriamos, kai vidutinės pajamos bendrai gyvenantiems asmenims neviršija 2,5 VRP (valstybės remiamos pajamos: 1 VRP – 125 Eur), o vienišam žmogui – 3 VRP dydžio.

1 250 eurų vienkartinė pašalpa, įvertinus pajamas, gali būti skiriama nukentėjus nuo gaisro ar stichinės nelaimės, padariusios žalą turtui ar vieninteliam turimam gyvenamajam būstui.

„Naujovė ta, kad Savivaldybės socialinės paramos teikimo komisija turi teisę, nevertinant pajamų ir atsižvelgiant į konkrečią situaciją, maksimalią 1 250 eurų pašalpą skirti ir kitais, tvarkos apraše neapibrėžtais gyvenimo atvejais. Ši išmoka dabar padidinta daugiau nei du kartus, nes anksčiau siekė 500 eurų“, – informuoja M. Šunokas.

Taip pat nepamirštos trynukų susilaukusios šeimos, bei garbingus – 90, 95 ir 100 – metų jubiliejus švenčiantys rajono ilgaamžiai – jie taip pat gali prašyti vienkartinės išmokos.

Šiemet jau gauti 149 prašymai skirti vienkartinę pašalpą. Daugiausia jų – vaistams pirkti. Savivaldybės biudžete vienkartinėms pašalpoms numatyta 91 tūkst. eurų. Jau panaudota beveik trečdalis.

 

Verslui padedama leidžiant prekiauti nemokamai

„Balandžio mėnesį, svarstant priemones ir būdus, kaip padėti verslui, pateiktas siūlymas nuo rinkliavos už leidimus atleisti prekeivius ir įvairias paslaugas teikiančius fizinius ir juridinius asmenis. Tad nuo gegužės pirmosios iki šių metų pabaigos mūsų rajone leidimai prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose yra išduodami nemokamai. Mes buvome viena iš pirmųjų savivaldybių Lietuvoje, kuri priėmė tokį sprendimą. Kai kuriose seniūnijose šiuo metu tokių leidimų jau išduota daugiau nei pernai per visus metus. Tai rodo, kad sprendimas buvo teisingas“, – pasakoja M. Šunokas.

Didžioji dalis prašymų yra susiję su prekyba maisto prekėmis, žaislais, loterijomis, rankdarbiais.

„Negalime prognozuoti, kad per visus metus išduotų leidimų skaičius bus didesnis nei pernai, nes situacija visgi buvo sudėtinga. Rajone dėl karantino neįvyko nemažai numatytų renginių, tačiau kita vertus, dabartinė statistika rodo, kad dauguma leidimų nemokamai išduota būtent prekiauti miestelių šventėse, kurios jau gali vykti laikantis visų saugumo reikalavimų. Savivaldybė, preliminariais skaičiavimais, į biudžetą dėl tokio sprendimo nesurinks maždaug 10 tūkstančių eurų. Tačiau šiuo metu svarbiausia, kad gyventojai vykdydami veiklą patirtų kuo mažiau išlaidų“, – įsitikinęs Administracijos direktoriaus pavaduotojas.

 

Nemokami pietūs – pirmokams ir prieš mokyklinukams

Neabejotinai nemenka parama šeimoms, auginančioms mažamečius vaikus, taps ir visos šalies mastu priimtas sprendimas nemokamus pietus tiekti visiems šalies prieš mokyklinukams ir pirmokams, nevertinant šeimos pajamų.

„Net 14 rajono mokyklų bandomajame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotame projekte dalyvavo dar pernai. Pietus nemokamai nuo sausio mėnesio jau valgė 248 priešmokyklinukai. Naujais mokslo metais prie jų jungiasi ir pirmokai“, – sako M. Šunokas.

Tiesa, nemokami pietūs mokyklose ar darželiuose – ne prievolė. Dėl nemokamo maitinimo, nevertinant pajamų, vienas iš mokinio tėvų ar globėjų turi kreiptis į savo seniūniją ir užpildyti prašymą-paraišką gauti socialinę paramą mokiniams. Tai taip pat galima padaryti internetu www.spis.lt.

Kreipiantis tik dėl nemokamų pietų priešmokyklinukui ar pirmokui ir pildant prašymą per SPIS sistemą, reikia užpildyti tik prašymo-paraiškos gauti mokinių nemokamą maitinimą nevertinant pajamų formą. Ją rasite prisijungę prie sistemos, paspaudę pasirinkimą „Naujas prašymas“ ir įėję į grafą „Parama mokiniams“.

Prašymai dėl maitinimo priimami visus metus, o norintys gauti paramą mokykliniams reikmenims įsigyti, tą turi padaryti iki spalio 5 d.

Dėl socialinės paramos mokiniams nuo liepos 1 d. jau kreipėsi 857 šeimos: 465 prašymai pateikti elektroniniu būdu, 392 priimti seniūnijose. Visus juos vertina ir sprendimus priima Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyrius.

„Dedame visas pastangas, kad visą pasaulį apėmusio koronaviruso padariniai Klaipėdos rajono žmonėms ir įmonėms būtų kuo švelnesni“, – sako M. Šunokas.

 

Užsakymo nr. SAV-08-22

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 249 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,