Mano GargždaiPrezidento siūlymuose – dėmesys vaikų ugdymui ir darbingumo netekusių asmenų apsaugai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
G. Nausėda. Prezidento kanceliarijos nuotr. G. Nausėda. Prezidento kanceliarijos nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo į Seimo rudens sesijos darbotvarkę įtraukti devynias teisėkūros iniciatyvas, tarp kurių – siūlymai didinti ankstyvojo vaikų ugdymo prieinamumą, stiprinti darbingumo netekusių asmenų socialinę apsaugą ir optimizuoti teisėjų atrankos procedūrą.

 

Atsižvelgdamas į tai, kad dalis Lietuvos mokinių patiria mokymosi sunkumų dėl nepalankios ekonominės ir socialinės aplinkos, šalies vadovas teiks kartu su socialiniais partneriais parengtas Švietimo įstatymo pataisas, kurių tikslas – sudaryti palankesnes ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo sąlygas ir galimybes.

Prezidentas siekia sisteminio pokyčio, kuris paliestų visus švietimo lygmenis, o didžiausią poveikį turėtų vaikams, augantiems šalies regionuose ir šeimose, patiriančiose socialinę riziką. Pasak šalies vadovo, turi būti sukurta sistema, kuri švietimo pagalbą teiktų pagal poreikį, skatintų ankstyvą vaikų ugdymą ir sudarytų kokybiško ugdymo prielaidas kiekvienam vaikui.

Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat teiks Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisas, kurių tikslas – pakeisti nedarbo socialinio draudimo išmokos mokėjimo kartu su netekto darbingumo pensija tvarką, užtikrinant stipresnę darbingumo netekusių asmenų socialinę apsaugą nedarbo atveju. Šalies vadovas siūlo numatyti, kad darbo netekę darbingo amžiaus asmenys, kuriems yra nustatytas dalinis nedarbingumas, turėtų teisę gauti visą jiems pagal įstatymą priklausančią nedarbo draudimo išmoką.

Seimui taip pat bus teikiamos Teismų įstatymo pataisos, kuriomis siekiama supaprastinti pretendentų į teisėjus ir teisėjų karjeros siekiančių asmenų atrankos procedūrą. Prezidentas siūlys organizuoti ir vykdyti pretendentų į teisėjus bei teisėjų karjeros siekiančių asmenų atrankas ne į konkrečius teismus ar apylinkių teismų rūmus, o bendrai į atitinkamos grandies teismus, ir tokių atrankų pagrindu sudaryti nuolatinius atrinktų pretendentų sąrašus. Tai leistų operatyviau atrinkti pretendentus į laisvas teisėjų ir teismų vadovų vietas ir užtikrinti stabilesnį darbo krūvio paskirstymą teismuose, be to, būtų taupomi administraciniai atrankų vykdymo kaštai.

Vienu svarbiausių šalies vadovo tikslų išlieka siekis didinti valstybės lėšų panaudojimo efektyvumą ir veiksmingiau kovoti su korupcija. Šiuo tikslu Prezidentas įstatymų leidėjams siūlys įtraukti į Seimo rudens sesijos darbotvarkę anksčiau užregistruotus įstatymų projektų paketus, iš kurių vienas skirtas viešųjų pirkimų sistemos efektyvumo didinimui, o kitas – efektyvesnės ir skaidresnės korupcijos prevencijos sistemos kūrimui.

Kitas anksčiau užregistruotas įstatymų projektų paketas, kurį Prezidentas siūlo įtraukti į Seimo rudens sesijos darbų programą, numato sumažinti savivaldybėms ir kitiems juridiniams bei fiziniams asmenims tenkančią finansinę naštą, kuri susidaro įgyvendinant projektus, susijusius su senų elektros oro linijų iškėlimu.

Siekdamas sumažinti gyventojų pajamų mokesčio tarifų skirtumus skirtingoms pajamų rūšims ir sugeneruoti daugiau finansinių išteklių spartesniam bazinės pensijos didinimui, šalies vadovas siūlys Seimui į rudens sesijos darbotvarkę įtraukti anksčiau užregistruotas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas.

Anksčiau užregistruota Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisa siūloma sudaryti galimybę įvertinti ir apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu ne tik motinas, bet ir tėvus, globėjus bei rūpintojus už nuopelnus motinystei, tėvystei, globai ar rūpybai, o Miškų įstatymo pataisa numato mažinti maksimalų plynųjų pagrindinių miško kirtimų biržės plotą ūkiniuose miškuose.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 110 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,