Mano GargždaiMinima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Rugsėjo 10-ąją minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ją inicijavo Tarptautinė savižudybių prevencijos asociacija.

 

Remiantis jos duomenimis, kas 40 sekundžių įvyksta savižudybė. Vadinasi, beveik kiekvieno iš mūsų aplinkoje yra žmonių, kurie gali siųsti signalus ir tiesiogiai arba netiesiogiai ieškoti pagalbos. Dažnas tiesiog bijo pamatyti šiuos signalus dėl nežinojimo kaip padėti ir kur nukreipti.

Todėl Valstybinis psichikos sveikatos centras kviečia naudotis esamu informaciniu pagalbos resursu www.tuesi.lt, skirtu asmenims, esantiems savižudybės krizėje arba jų artimiesiems ir specialistams. Visos išvardintos tikslinės grupės svetainėje www.tuesi.lt gali rasti naudingos informacijos apie pagalbos galimybes Lietuvoje. Daugiau informacijos apie šią iniciatyvą galite rasti https://tuesi.lt/apie-iniciatyva/.

Savižudybė yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių visame pasaulyje. Kiekvienas prarastas gyvenimas reiškia kažkieno partnerį, vaiką, tėvą, draugą ar kolegą. Kiekviena savižudybė paliečia maždaug 135 aplinkinius, kurie išgyvena stiprų sielvartą, kaltės jausmą ar kitaip yra paveikiami artimojo netekties.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 1058 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,