Mano GargždaiMiško darbai skina gyvybes

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Valstybinė darbo inspekcija tiria jau trečią šiais metais nelaimingą atsitikimą darbe, kurio metu žuvo miške dirbęs darbuotojas. Miškininkystės sektoriuje padažnėjusios nelaimės kelia nerimą – VDI ragina ir darbdavius, ir darbuotojus būti atidesnius dirbant miškuose.

 

Pirminiais VDI duomenimis, praėjusią savaitę įvykusios nelaimės metu žuvusysis savo porininkui padėjo tvarkyti nupjautas medžio šakas, kai tuo metu kitas pjūklininkas maždaug už 22 metrų atstumo nuo jo, pjovė juodalksnį. Nespėjus žuvusiajam pasitraukti iš medžio kritimo trajektorijos, šis jį mirtinai traumavo.

VDI Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas teigia, kad šios ir kitų dviejų žūčių buvo galima išvengti: „Apmaudu, kad sunkiausios sužalojimų miške baigtys užvirtus medžiui kartojasi: nelaimių Klaipėdos bei Kėdainių rajonuose galėjo nebūti, jei ne kitų darbuotojų neatsakingai palikti pavojingai įpjauti medžiai, kuriems krentant buvo mirtinai sužaloti netoliese dirbę darbuotojai.“

Miško darbai yra tarp vienų pavojingiausių darbuotojų gyvybei, todėl jų organizavimui, priežiūrai ir vidinei kontrolei VDI nuolat skiria ypatingą dėmesį.

VDI parengtose rekomendacijose dirbantiesiems miške primenama, kad organizuojant darbus biržėse darbų vadovai kartu su miško kirtėjais privalo įsitikinti darbo vietų saugumu, įvertinti tikėtinas medžių, šakų griūtis, jų kritimų riziką, nepamirštant ir atsargumo; darbuotojai darbo metu privalo būti su šalmais, privalo laikytis reikalavimų, kaip elgtis medyje įstrigus kitam medžiui – visus šiuos darbuotojų saugos ir sveikatos vidinės kontrolės reikalavimus privalo užtikrinti vykdanti darbus įmonė.

„Užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams miške gali tik motyvuotas ir tikslingas darbdavių ir darbuotojų požiūris į darbų saugą, – tai reiškia, ir į savo, ir kitų gyvybę. Darbus vykdantys darbdaviai ar darbų vadovai privalo ne tik formaliai apmokyti darbuotojus ir sudėti reikiamus parašus, tačiau, pirmiausia, praktiškai parodyti ir patikrinti, ar darbuotojai suprato, kaip skirtingose situacijose saugoti savo ir kito gyvybę“, – sako Saulius Balčiūnas.

VDI parengtos Miško darbų saugos rekomendacijos, skirtos fiziniams bei juridiniams asmenims, patalpintos www.vdi.lt ir http://tiny.lt/tskashf.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 390 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,